Miközben világszerte lefele vették az irányt a piacok, és itthon is estek a vezető részvények, az OTP stabil tudott maradni.
A múlt heti aggodalmakra erősített rá a ma napvilágot látott, a Citibank problémáit taglaló hírek. Nem véletlen, hogy az európai pénzügyi szektor jeles képviselői mínuszba kerültek. Viccelhetünk vele, hogy ezek alapján az OTP nem tartozik ebbe a körbe - tény, a magyar bank a subprime kitettsége nulla -, de a Csányi Sándor fémjelezte társaság megúszta a mai napot. Pedig reggel az OTP is vastag mínuszban kezdett, ám felkelt a padlóról és közel egy százalékos pluszig kúszott fel. Igaz a nap végére enyhült a vételi kedv és zárásra csak 10 forinttal zárt a múlt heti utolsó kötés felett (9380). Jelzésértékű ugyanakkor, hogy egyedül a bankrészvény produkált élénk forgalmat, a többiek igen visszafogottak voltak.
Nem volt ilyen szerencsés a többi blue chip, mind egy százalék körüli veszteséget szenvedett el. A Mol 275 forintot vesztett és 26450-en zárt, a MTelekom 10 forinttal csökkenve 922 lett. A Richter 410 forinttal lett olcsóbb, 37200-on zárt, míg az Egis 110 forintot vesztett (21990).
A kicsik közül a nyereséges negyedévről beszámoló Synergon és a PPlast is közel 2,5 százalékot esett.
Bár az USA-ban a Citibank az egész pénzügyi szektort padlóra küldte, a ma közölt ISM index enyhítette a helyzetet. Októberben a vártnál jobban bővült a szolgáltatási tevékenység, ez az ország gazdaságának 80 százalékát adja. A beszerzőmenedzserek szövetsége (ISM) által kiadott havi beszerzőmenedzser-index 55,8 pontra emelkedett októberben a szeptemberi 54,8 pontról, miközben az elemzők csak 54 pontot vártak.