Az olajár esése miatt várható volt, hogy csökkenni fog az infláció az Egyesült Államokban, de csak kismértékben tudott lassulni a pénzromlás üteme a múlt hónapban. Júliushoz képest minimális mértékben csökkentek a fogyasztói árak, éves szinten pedig fékeződött az 5,6 százalékos júliusi pénzromlás.
5,4 százalékra mérséklődött az infláció augusztusban a tengerentúlon. Az elemzők a júliusi 5,6 százalékos adat után ennél kisebb mértékű esést vártak, a konszenzus 5,5 százalék volt. Az inflációs nyomás enyhülése jórészt az olajárnak tudható be: míg július közepén 147 dolláros csúcson volt a nyersanyag árfolyama, a múlt hónapban már jelentősen esett az olaj ára.
Havi szinten 0,1 százalékkal csökkentek a fogyasztói árak júliushoz képest, az elemzők stagnálásra számítottak. Az élelmiszer- és energiaárak nélkül számított maginfláció 0,2 százalék volt havi szinten, ez is jól mutatja, hogy főleg az olajárnak volt köszönhető a csökkenés. Éves szinten 2,5 százalékon állt a maginflációs ráta, ami megfelel az előző havi adatnak.
Ma este jelenik még meg a Fed kamatdöntésének eredménye, melyet tekintve egyelőre bizonytalanok a piacok. Egy héttel ezelőtt még senki sem számított a kamat változására, az elmúlt napok pénzügyi pánikja után viszont nem kizárt, hogy kamatot vág a Fed.