A nagyobb tőzsdei cégek gyorsjelentéseinek publikálása után megszaporodtak az elemzői kommentárok.
Az egyszeri tételnek köszönhetően igen jó profitot kigazdálkodó, ám ukrán leánya lehangoló teljesítménye miatt komoly céltartalékképzésre kényszerülő OTP esetében a Bank of America Merrill Lynch elemzője pénteken emelte meg a bankpapírra vonatkozó célárát 5900-ról 6190 forintra, a semleges ajánlás tartása mellett. A Buda-Cash elemzője szerint vegyes képet mutatott az OTP harmadik negyedévi gyorsjelentése, a vártnál jobb főszám ugyanis egyszeri tételnek volt köszönhető, miközben jelentősen emelkedett a rossz hitelek aránya és az ezzel összefüggő céltartalékképzés. A brókerház szerint a bank jövőre 187 milliárd forint körüli nettó profitot érhet el, így rövid távon felhalmozást, hosszabb távon vételt javasol az OTP részvényeire. A CIB ellenben - a 4700 forintos célár változatlansága mellett - rövid távon tartásról eladásra módosította ajánlását, míg hosszú távon - bízva az OTP eredményességében és stabilitásában - az eddigi felhalmozást tartásra minősítette át.
A CIB a Mol kapcsán is változtatott eddigi álláspontján. A pénzintézet elemzői értékelésükben kiemelik, a működési környezet gyengesége tovább ronthatja az olajcég eredményességét, emellett a szektorban az elhúzódó és lassú fellendülés a készpénztermelő képességre is negatív hatással lehet a következő negyedévekben. Az elemzők így a Mol részvényei esetében a 14 700 forintos célár tartásával hosszú távon vétel minősítésüket tartásra fokozták le, rövid távú tartási ajánlásukon pedig nem változtattak. Nem úgy a francia Natixis, amely csökkentés ajánlását felhalmozásra javította, illetve 13 200 forintos Mol-célárát 16 500 forintra módosította.
A Richter főbb piacain összességében megfelelően teljesített a harmadik negyedévben, ugyanakkor a fedezeti ráta és különösen a működési költségek a vártnál gyengébben alakultak. Bár a jobb pénzügyi eredmény ezeket csaknem teljes mértékben ellensúlyozta, a gyorsjelentés megítélése összességében enyhén negatív - írta a Buda-Cash Brókerház a cég jelentését követő kommentárjában. A brókerház így a Richter esetében hosszabb távra 45 500 forintos célár mellett megtartotta felhalmozás ajánlását, rövid távra szóló ajánlásuk viszont a forint relatív erőssége és a nemzetközi szektortársak értékelési szintje miatt továbbra is csak tartás.Az eddigi felhalmozás ajánlását tartásra módosította a CIB a nagyobbik gyógyszergyártó esetében. A leminősítés viszont csak a hosszú távú ajánlás esetében érvényes, rövid távra maradt a tartás, és a célárukat is 37 500 forinton hagyták a bank elemzői. Hasonlóan változtatott az ING, amely vételről tartásra rontotta a Richter részvényeire vonatkozó ajánlását, 42 500 forintos célárfolyam mellett.
A kisebb szektortárs, az Egis egyszeri tételek miatt kimondottan gyengére sikeredett gyorsjelentése után is lát fantáziát a papírban az UniCredit elemzője, aki tartásról vételre minősítette fel a gyógyszergyártó részvényeit, míg célárát 4,8 százalékkal, 24 100 forintra emelte.
Az Erste a gyorsjelentést követően nem változtatott a Magyar Telekom részvényeire vonatkozó tartási ajánlásán, ám a papírok célárfolyamát az eddigi 700 forintról 800 forintra emelte. Lépésüket a bank elemzői a kockázatmentes kamatok csökkenésével, illetve a 2010-es eredményvárakozás növekedésével indokolták. A Deutsche Bank a gyorsjelentést követően kezdte meg a Telekom részvényeinek követését, 743 forintos célár mellett tartást javasolva. Látványosan javította viszont Telekom-célárát a Bank of America-Merrill Lynch elemzője, aki az eddigi alulsúlyozásról semlegesre minősítette fel a papírt, az 509 forintos célárat pedig 768-ra módosította. (Napi Gazdaság)