3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Délutánra sem tudott magához térni a Budapesti Értéktőzsde, a BUX index a nap végén 6,14 százalékkal zárt hétfői értéke alatt. A vezető papírok közül a Mol és az OTP is több mint 8 százalékot bukott, de a többi részvény is mínuszban fejezte be a napot. A Mol napközben ismét járt 10 000 forint alatt is, a végére aztán kicsit feljebb kapaszkodott.

Nagyot bukott a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely délután több mint 6 százalékkal hétfői értéke alatt fejezte be a kereskedést. A pesti börze egész nap mínuszos volt, ismét alulteljesítő volt a legtöbb nemzetközi piachoz képest, Európában 2-4 százalék körüli mértékben estek a részvényindexek.

A BUX délután 12 216 ponton fejezte be a napot, ez 6,14 százalékkal maradt el hétfői záróértékétől. A vezető részvények mindegyike olcsóbb lett a nap második felére, legnagyobbat a Mol és az OTP árfolyama esett. A bank papírjai 8,62 százalékos gyengülés után végül 2650 forinton álltak meg, míg az olajtársaság 10 110 forintos ára 8,05 százalékkal maradt el a hétfőitől. A Mol napközben 10 000 forint alatt is járt rövid ideig, délután aztán kicsivel felette stabilizálódott az árfolyam. A Magyar Telekom 4,65 százalékot bukott a végére, 595 forintot adtak a távközlési cég részvényeiért.


A gyógyszercégek hétfőn illetve kedden hozták nyilvánosságra harmadik negyedéves eredményeiket, de sok örömük nem volt a mai napban a tőzsdén. Pedig mindkét vállalat számai megfeleltek az előzetes várakozásoknak, az Egis eredménye például 82 százalékkal emelkedett egy év alatt. Ennek ellenére a cég papírjai 1,37 százalékot buktak a nap végére, 11 520 forintot értek. Ennél is nagyobbat esett a Richter, mely 3,64 százalékos szakadás után 26 500 forinton állt meg.

A forint szinte egész nap stabilan tartotta magát hétfői árfolyama környékén, ami a piac megnyugvására utalhat. Délután a tőzsde zárása után 267,87 forintot ért egy euró, míg a dollárért 212,35 forintot kellett adni a befektetőknek.

A nemzetközi piacokon is a negatív hangulat irányította a kereskedést, a vezető európai indexek a BUX-hoz hasonlóan egész nap mínuszban voltak. A befektetőket jórészt az tartja vissza a vásárlástól, hogy a jelek szerint a világgazdaság visszaesése egyre nagyobb hatással van a vállalatok eredményeire, sorra jelennek meg csökkentett profitelőrejelzések, illetve negatív harmadik negyedéves számok.

A tengerentúlon szintén 2 százalék feletti mínusszal kezdtek a vezető mutatók, az elemzők egy része már túlzottnak tartja az állami mentőakciókat, úgy vélik, hogy nem érdemes mesterségesen életben tartani a halálra ítélt cégeket.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!