Egy piaci pletyka mozgatta a mai kereskedésben a Budapesti Értéktőzsdét, a Figyelő következő számának óriásplakátja sokak fantáziáját megmozgatta, a gazdasági hetilap ugyanis "Eurómilliárdos üzlet: az Axa megveszi a Garancia Biztosítót és az OTP 10%-át" címmel kerül holnap a boltokba.
Nem tudni, hogy a lapnak jelent tuti reklámot, vagy tényleg bennfentes infót sikerült megszellőztetniük, a piacnak mindenesetre tetszene a hír. Legalábbis erre utalt, hogy a nap első felében élénk forgalom mellett 9469 forintig erősödött a bank, amely az elmúlt napok tétovázó olvadása után igen örömteli volt. A lendület azonban a délutáni órákban megtört, és végül 9300-on fejezte be a napot az OTP.
Nem tett jót a Buxnak, hogy délután közölték, csökkent az amerikai fogyasztóknak a gazdaságba vetett bizalma októberben is, és ez már sorrendben a harmadik havi visszaesés. A Conference Board kedden közzétett fogyasztói bizalmi indexe 95,6 pontra csökkent a felfelé módosított szeptemberi 99,5 pontról és az augusztusi 105,6 pontról. A bizalomvesztés a szakértők szerint a pénzpiacok ingatag voltával, az ingatlanárak mérséklődésével és a szigorúbbá vált hitelfeltételekkel magyarázható. Az októberi és a szeptemberi index is közel két éves mélypontot, és a gazdasági körülmények rosszabbodását jelezte.
A kedvezőtlen amerikai adat és az OTP körüli optimizmus visszaesése, végül a tegnapi záró közelébe húzta le az indexet. A Bux 27289-en zárt, amely 27 pontos erősödést jelent a hétfői záráshoz képest.
Az OTP-n kívül a többi nagy részvény árfolyama csökkent, a Mol 55 forintot esett, 26745-ön zárt. A Richter 150 forinttal lett olcsóbb (37650), míg az Egis 180 forintot esett (22800). Csökkent a Magyar Telekom ára is, a részvény 920 forinton zárt.
A kicsik közül emelkedett ugyanakkor az FHB, a Rába a Pplast és a Synergon is.
Amennyiben nem lesz valami komoly fordulat az USA-ban, akkor valószínűleg a holnapi nap is inkább némi pesszimizmus mellett telhet el, hiszen a szerdai Fed döntésre csak következő héten tudunk majd reagálni.