4p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Tovább folytatódhat a gyengülés szerdán a Budapesti Értéktőzsdén. Kuti Ákos, a Cashline Értékpapír elemzője szerint a nemzetközi tőkepiaci hangulat továbbra is negatív, így várhatóan a magyar piacon is folytatódik a papírok leértékelődése.

Tovább folytatódhat a gyengülés szerdán a Budapesti Értéktőzsdén. Kuti Ákos, a Cashline Értékpapír elemzője szerint a nemzetközi tőkepiaci hangulat továbbra is negatív, így várhatóan a magyar piacon is folytatódik a papírok leértékelődése.

Az amerikai technológiai cégek kedden tőzsdezárás után megjelent kedvező eredményei némi támaszt adhatnak a piacoknak, de lehet, hogy ez kevés lesz a pozitív záráshoz. A nap folyamán további piacmozgató hatásuk lehet az újabb vállalati jelentéseknek, valamint a publikálandó amerikai makrogazdasági adatoknak - fejtette ki az elemző. Hozzátette, hogy a külföldi piacok hangulatára továbbra is az OTP reagálhat a legérzékenyebben.

Az OTP Bank százötvenezer darab OTP törzsrészvényt vásárolt 9.356 forintos átlagáron a Budapesti Értéktőzsdén tegnap (október 16-án) - közölte a pénzintézet a tőzsde honlapján szerdán. A bank saját tulajdonában lévő OTP törzsrészvények állománya ezzel 2.248.238 darabra nőtt.

Update 1

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX az előzetes várakozásoknak megfelelően tovább gyengült, és 30,56 pontos csökkenéssel, 27.919,07 ponton nyitott szerdán. A keddi záró értékéhez képest 0,11 százalékkal gyengült.

A nagy nyugat-európai részvénypiacok is lefelé indultak szerdán, immár harmadik napja, de az első óra végére több helyen javulás mutatkozott.

Most az olaj valamelyes olcsóbbodása nyomja az olajtársaságokat: a Shell 0,4 százalékot, a BP 0,6 százalékot vesztett. A nyersanyagipari cégek részvényeit megviseli a Rio Tinto bejelentése arról, hogy csökkent a réztermelése a harmadik negyedévben. A Rio Tinto 2,9 százalékot, a Vedanta 3,9 százalékot, a Kazakhmys 2,1 százalékot vesztett.

A legmegbízhatóbb európai részvények FTSEurofirst 300-as mutatója szerda reggel, 1574,0 ponton, 0,13 százalékos veszteségben volt. Nyitás után közvetlenül 1572,55 pontig esett, 0,2 százalékkal elmaradva a keddi zárótól. A londoni értéktőzsde fő mutatója, az FTSE-100 több mint 16 pontos veszteséggel kezdett, de nyitás után egy órával 16,2 pontos, azaz 0,24 százalékos nyereségnél tartott. A frankfurti irányadó mutató, a DAX-30 több mint 13 pontos veszteséggel kezdett, és nyitás után egy órával 11,16 pontos, azaz 0,14 százalékos veszteségnél járt. Párizsban a CAC-40 több mint 8 pontos veszteséggel kezdett, de később 10,01 pontos, azaz 0,17 százalékos nyereségben volt.

Az értéktőzsdék nyitásakor az euró 1,4187 dollár volt középárfolyamon a londoni bankközi devizapiacon, egy óra múlva 1,4178 dollárnál tartott, 0,0005 dollárral drágábban a keddi későinél.

A dollár a hét eleje óta megint gyenge, mert Ben Bernanke Fed-elnök hétfői New York-i előadásában azt valószínűsítette, hogy a hitel- és ingatlanpiaci bizonytalanság miatt az amerikai gazdaság növekedése nem túlzottan ugyan, de a jövő évre is áthúzódóan lassulni fog. A részvénypiaci visszaesés közepette az utóbbi napokban nő a kereslet a japán jen iránt: ez szerdán már ártott az eurónak.

Update 2

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 31 pontos nyitás után emelkedésnek indult szerdán kora délutánig.

A BUX fél háromkor 28.017,32 ponton állt, ami a keddi záró értékéhez képest 67,69 pontos, 0,24 százalékos emelkedés, a szerdai nyitásnál 98 ponttal magasabb. A részvénypiac forgalma fél háromig 14,5 milliárd forintot ért el, a vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest.

A Mol árfolyama 245 forinttal 27.955 forintra csökkent, az olajrészvényre 7,2 milliárd forint értékben születtek üzletek. Az OTP 125 forinttal 9.444 forintra emelkedett, 3,6 milliárd forint értékben forgott. A Magyar Telekom papírok ára 10 forinttal 947 forintra csökkent, 700 millió forintos forgalomban. A Richter 365 forinttal 38.650 forintra erősödött, forgalma 1,3 milliárd forint volt.

Update 3

1,05 pontos csökkenéssel 27.948,58 ponton zárt szerdán a BUX. Az OTP papírjai 1,3 százalékos emelkedés után 9.439 forinton zártak, összesen kicsit több mint ötmilliárd forint értékben kereskedtek a pénzintézet részvényeivel. A vezető részvények közül még a Richter végezte pluszban a napot (+0,8 százalék) összesen 1,776 milliárd forgalomban. A MOL és a Magyar Telekom részvényeinek árfolyama csökkent 1,4 illetve 1 százalékkal. Az olajtársaság papírjaival 29,213, a távközlési cég részvényeivel 1,371 milliárd forint értékben kereskedtek összesen.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!