Az amerikai pénzügyminiszter, Henry Paulson szerint a rossz eszközök kivásárlása nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, így más módon igyekeznek a jövőben a problémákat orvosolni.
Mélyütésként érte a nemzetközi piacokat Paulson mai bejelentése, mely szerint a magántőkét is mozgósító megoldást tartanának szerencsésnek, a befagyott követelések megvásárlása helyett, ez ugyanis nem jelentett gyógyírt a pénzügyi szektor számára. A tőzsdei árfolyamok a hír hallatán meredek esésbe kezdtek, hiszen az amerikai kormány által kidolgozott, és a kongresszussal csak nehézségek árán, másodszorra elfogatatott 700 milliárdos mentőcsomag alapkoncepciója éppen ez volt.
A miniszter szerint a helyzet rendezésére szánt pénzt így más módon használják fel. 250 milliárd dollár lesz arra, hogy a pénzügyi szektor cégeiben részvényt vásároljanak (alaptőkét emeljenek), így segítve, hogy mérlegeik egyensúlyba kerüljenek, illetve alapfunkciójukat, vagyis a gazdasági szereplők hitelezését el tudják látni. A kormányzat emellett lendületet szeretne adni a hitelkártya követelések, az autóhitelek és a diákhitelek piacának, mivel ezekről a szegmensekről eltűnt a pénz, és a hitelezések leálltak.
Henry Paulson szerint a kormány, a Fed és a Szövetségi Betétbiztosítási Rendszer (FDI) eddigi intézkedései megteremtették a pénzpiacon a működés alapfeltételeit. A rendszer az októberi mélyponthoz képest stabilizálódott, igaz azt a miniszter is elismerte, hogy rendkívül törékeny a bizalom.
A Wall Street épp a Paulson által emlegetett bizalom megingását érzékelte a politikus bejelentését követően, hiszen a befektetők ismét elbizonytalanodtak, és az eladók domináltak a kereskedés első óráiban. A vezető indexek közül a Dow Jones és az S&P 500 is 3 százalék feletti veszteségben volt, míg a Nasdaq 2,5 százalékos esést mutatott.