A Medián friss kutatása szerint a legtöbb középen álló választó a harmincasok között található, háromnegyedük sorolja magát ide, derült ki a Hvg.hu cikkéből.
Az eredmények szerint a magyarok többsége nem vállalja sem a bal-, sem a jobboldali identitást: a teljes népesség 56 százaléka egyik oldalhoz sem tartozónak, vagyis centristának vallja magát. Inkább jobboldalinak 27 százalék, inkább baloldalinak 15 százalék mondta magát, míg 2 százalék nem tudott vagy nem akart válaszolni. A centristák 45 százaléka a Tisza Pártot, 16 százaléka a Fideszt, 39 százaléka pedig más pártot választana.
A nyugdíjasokat, fővárosiakat és diplomásokat kivéve minden demográfiai csoportban többségben vannak a centristák. A budapestiek, a felsőfokú végzettségűek és a 64 évnél idősebbek körében a legmagasabb a magukat baloldalinak vallók aránya, ezekben a csoportokban közel egynegyed sorolja magát ide. A baloldaliak aránya a harmincasok, a szakmunkások és a kisebb településeken élők körében mutatkozott, a fideszesek között pedig mindössze 3 százalék vallja magát baloldalinak.
A férfiak, az 50 év felettiek, valamint a legalsó és legfelső iskolai végzettségűek között kissé több a magukat jobboldalinak vallók aránya, de a különbségek kisebbek, mint a baloldaliaknál. A jobboldaliság aránya nagyjából azonos a nagyvárosokban és a falvakban. A magukat jobboldalinak vallók többsége a Fidesz-szavazótáborban található, de még ott is csak kétharmaduk vallja magát jobboldalinak, egyharmaduk sem a jobb-, sem a baloldalt nem érzi magáénak.
A magukat baloldalinak vallók kétharmada most vasárnap a Tisza Pártra szavazna, szűk egyharmaduk más pártot választana vagy nem szavazna. Háromnegyedük valószínűleg a Tiszára szavazna, 61 százalékuk teljes bizonyossággal, és csak 14 százalékuk zárja ki teljesen ezt a lehetőséget.
A magukat jobboldalinak vallók kétharmada a Fideszre voksolna, a többiek között a Tisza, egyéb pártok és párt nélküliek is vannak. A középen állók relatív többsége szintén a Tiszát támogatná.
A DK a magukat baloldalinak vallók körében valamivel jobban szerepel, mint máshol, de így is jócskán elmarad a Tiszától: csak negyedük szavazna biztosan vagy valószínűleg a DK-ra, további egynegyedük nem utasítja el teljesen Dobrev Kláráékat.
Az MSZP-t a magukat baloldalinak vallók kétharmada biztosan elutasítja, mindössze 7 százalékuknál esélyesebb a támogatottsága. Az MKKP és a Momentum hasonló szimpátiát vált ki, míg a Fidesz, a Mi Hazánk és a Jobbik elutasítottsága körükben 80 százalék feletti. Egy DK-Tisza közös lista kevésbé rontaná a Tisza esélyeit, mint egy MKKP–Tisza, de egyik sem javítaná a támogatottságát.
A Medián a felmérést június 3–7. között végezte 1000 fős, országos reprezentatív mintán, telefonos kérdezéssel. A hibahatár ±3,1 százalék.