Az előrejelzések szerint a technológia addigra lehetővé teszi, hogy sok ember munkájának egy részét otthonról végezze. Sokak várakozásaival ellentétben azonban ez nem egy lazább időbeosztáshoz, a család és a munka egyensúlyához fog vezetni, hanem egy stresszes életmódhoz, melyben a gyermeknevelés mellett az idősebb családtagokat is ell kell látni. Az ugyanis már évtizedek óta megfigyelhető, hogy a társadalom öregszik el, egyre több lesz az idős ember, akikről gondoskodni kell.
A felmérést készítő cég szerint egyre kevesebb lesz az összhang a munka és a hétköznapi élet között, a különválás helyett egyre inkább egybefolyik majd a két terület.
A kutatásban megkérdezett dolgozók kétharmada azonban azt válaszolta, hogy az otthoni munkánál is fontos lesz számára a munka és a család egyensúlya, háromnegyedük pedig ezt az egyensúlyt tartja szem előtt, mikor munkahelyet vált.
A felmérésben 17 féle tulajdonság alapján próbálták meghatározni, melyen lesz a jövő munakhelye, voltak egészen szélsőséges elképzelések intelligens számítógépekkel és robotokkal. A válaszoló cégvezetők többsége úgy gondolja, hogy tíz éven belül a vállaltok rendszeresen fognak gépeket használni arra, hogy fejlesszék a dolgozóik képességeit.
Ezt sokan úgy képzelik el, hogy egy mikrocsipet ültetnek majd a dolgozók agyába, ezen keresztül fejlesztik például a memóriát és a képességeket, ugyanakkor folyamatoisan szemmel tartja a főnök a munkatárs viselkedését. A válaszoló menedzserek majdnem kilencven százaléka úgy gondolja, hogy tíz éven belül sokkal több lesz a virtuális kapcsolat a cégen belül.
A felmérés készítői már most felhívták a figyelmet arra, hogy a fenti technológiákat akár rossz célokra is használhatják majd a cégek, figyelni kell majd arra, hogy minden munkaadó tiszteletben tartsa az emberi jogokat.
A kutatók szerint tíz éven belül a nagyvállalatoknak biztonságosabb számítógépes rendszert kell kiépíteniük, a terroristák ugyanis globális számítógépes vírusokkal próbálják majd megtámadni az üzleti világ központjait.