2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Nincs változás tavalyhoz képest az élen: 300 milliárd forintra becsült vagyonával Demján Sándor a leggazdagabb magyar, Csányi Sándor 160 milliárddal a második, utána pedig Várszegi Gábor következik 90 milliárd forinttal - derül ki a Napi Gazdaság "A 100 leggazdagabb magyar" című idei kiadványából.

Demján Sándor, a TriGránit-csoport társtulajdonosa egy év alatt 40 milliárd forinttal gyarapította a vagyonát, amely így már majdnem akkora, mint a magyar nemzeti össztermék egy százaléka. Csányi Sándor, az OTP Bank Zrt. elnök-vezérigazgatója 20 milliárd forinttal gazdagodott tavaly óta, Várszegi Gábor pedig a gazdasági napilap becslése szerint éppen olyan gazdag, mint 2007-ben. A Fotex-csoport tulajdonosa így egyike annak a tíz szupergazdag magyarnak, akiknek a kiadvány szerint az utóbbi egy évben nem változott a vagyoni helyzete.

A listára való feljutáshoz az idén ötmilliárd forintos vagyon kellett, míg tavaly 4,3 milliárd forinttal is be lehetett kerülni az első száz közé. Az idei lista alapján a többség - 55 fő - vagyona nem haladja meg a tízmilliárd forintot, 50 milliárd forintot meghaladó nagyságú vagyonnal pedig kilencen gazdálkodnak. A százmilliárdos határt csak Demján és Csányi lépte át. Ezzel ők már nemzetközi szinten is szerepelhetnek a leggazdagabbak között, legalább is a Forbes Magazin listáján, ahol egymilliárd dollár körül van az alsó határ.

A relatív többség - 32 igen gazdag magyar - jelenleg elsősorban az ingatlanüzletben, vagy az ingatlanüzletben is tevékenykedik. Viszonylag magas, 10 százalék körüli a befektetések, a pénzügyi szolgáltatások, a kereskedelem, a szállítmányozás, az idegenforgalom, illetve a mezőgazdaság és/vagy az élelmiszeripar területén tevékenykedők aránya. Az úgynevezett tudásalapú gazdasághoz sorolt informatikával, illetve biotechnológiával heten foglalkoznak a 100 leggazdagabb közül.

Ketten örökösként jutottak a száz leggazdagabb magyar közé. A listán hat új név szerepel, közülük négyen jelenleg ingatlanberuházásokkal gyarapítják a vagyonukat.

A kiadvány egyebek között a Magyarországon élő gazdag külföldiekről is közöl válogatást. A 25 üzletember többsége Amerikából vagy Kanadából hazatelepült magyar, de van közöttük kínai, brit és orosz is, mint például Megdet Rahimkulov, aki az 1,2 milliárd dollárra becsült vagyonával Oroszország 54. leggazdagabb embere volt 2007-ben.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!