A 24.hu vette észre, hogy a Duna Menti Regionális Vízmű Zrt. kezdeményezésére, a rendkívül magas hőmérsékletű, csapadékmentes időjárás, valamint a megnövekedett vízfogyasztás miatt 2026. június 27-től visszavonásig I. fokú vízkorlátozást rendeltek el Veresegyház, Erdőkertes, Szada és Őrbottyán közigazgatási területén.
Az egymással szomszédos helységek polgármestereinek közlése szerint a döntés célja a folyamatos és biztonságos ivóvízellátás fenntartása. A vízkorlátozás időtartama alatt kérik a lakosságot a takarékos ivóvízhasználatra.
A cikk szerint emellett azt kérik továbbá, hogy a lakosság mellőzze az ivóvíz felhasználását az alábbi célokra:
- tömlős locsolás 6.00 és 23.00 óra között,
- járdák és utak mosása,
- automata öntözőberendezések működtetése,
- gépjárművek tömlős mosása,
- úszómedencék feltöltése.


