1p

Így biztosítják a vízellátás fenntartását.

A 24.hu vette észre, hogy a Duna Menti Regionális Vízmű Zrt. kezdeményezésére, a rendkívül magas hőmérsékletű, csapadékmentes időjárás, valamint a megnövekedett vízfogyasztás miatt 2026. június 27-től visszavonásig I. fokú vízkorlátozást rendeltek el Veresegyház, Erdőkertes, Szada és Őrbottyán közigazgatási területén.

Az egymással szomszédos helységek polgármestereinek közlése szerint a döntés célja a folyamatos és biztonságos ivóvízellátás fenntartása. A vízkorlátozás időtartama alatt kérik a lakosságot a takarékos ivóvízhasználatra.

A cikk szerint emellett azt kérik továbbá, hogy a lakosság mellőzze az ivóvíz felhasználását az alábbi célokra:

  • tömlős locsolás 6.00 és 23.00 óra között,
  • járdák és utak mosása,
  • automata öntözőberendezések működtetése,
  • gépjárművek tömlős mosása,
  • úszómedencék feltöltése.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!