2p

A kínai cég kutatási központokat épít és tudósok százait fogja foglalkoztatni.

A 15 milliárd dollárból amerikai, izraeli és kínai tudósokat csábítana magához. Kína célja, hogy 2030-ra a világ vezető mesterséges intelligencia-hatalma legyen, így az Alibaba bejelentése ezzel a céllal maximális összhangban áll - írja a Financial Times

A 15 milliárd dolláros befektetést három év alatt fogják megvalósíani, az AI-technológia mellett többek között kvantumszámítógépekkel kapcsolatos kutatásokra, ember-gép interakciós projektekre és IoT-részlegre is jut a pénzből. 
 
(techcrunch) 
 
Az Alibaba a saját felületén is használ már AI-technológiát, a vásárlói megkeresések közel felét már egy algoritmus oldja meg. 

Az évi 5 milliárd dolláros befektetés az Alibaba éves becsült forgalmának 14 százalékát teszi majd ki. 
 
A 15 milliárdos k+f ráfordítás mértéke alig kevesebb, mint az EU legnagyobb kutatás-fejlesztési büdzséjével rendelkező Volkswagen 13,6 milliárd eurója, és nagyjából megyezik a Samsung 12,5 milliárdos keretével. Az amerikai tech-óriások (Intel, Alphabet, Microsoft), egyenként 11 milliárdot szánnak erre a területre.
 
Az Alibaba szerint ez a bejelentés egy lépéssel közelebb viszi a céget a 2 milliárd vásárlójának kiszolgálásához, valamint ahhoz, hogy 20 év alatt 100 millió munkahelyet teremtsen. A cégnek nagyjából 25 ezer mérnök és tudós dolgozik.
 
mfor.hu 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!