A folytatódó negatív hangulatban a forintot sem kímélik a befektetők a bankközi devizapiacon. Péntek reggel 295,50-nél járt az euró jegyzése, amire 2009 tavasza óta, vagyis több mint két éve nem volt példa. Onnan aztán egy kicsit visszakapaszkodott a jegyzés290 alá, ami már majdnem egy százalékkal alacsonyabb volt a csütörtöki szintnél. A dollárral szemben 213,97-ig kapaszkodott vissza a hazai fizetőeszköz, míg a svájci frank 237,15 forintba került.
Az erőteljes pesszimizmus péntek reggelre is folytatódott a világ tőzsdéin, a vezető ázsiai részvénypiacok többsége jókora mínuszban zárt. A befektetők elsősorban a pénzügyi szektor, azon belül is az európai bankok miatt aggódnak leginkább. A Moody’s péntek 8 görög bank adósbesorolását rontotta, közülük 6 besorolását két fokozattal (többek között National Bank of Greece, Alpha Bank, Piraeus Bank), B3-as szintről Caa2-re csökkentették, míg 2 bank besorolását egy szinttel rontották, B2-ről B3-ra. A kilátás negatív, ami további leminősítésre utal. Korábban július végén vette negatív figyelőlistára a Moody’s a görög bankokat, így a döntés nem okozott meglepetést. A súlyos gazdasági problémák és a csökkenő betétállomány indokolta a lépést.
A Budapesti Értéktőzsdén a tegnapi jókora zuhanás után ma reggel felfelé kezdett a BUX index, a nyitás után nem sokkal 15 313 ponton állt, ami 1,06 százalékkal volt magasabb a csütörtöki záróértéknél. Hazánk ötéves kockázati felára (CDS) péntek reggel kismértékben csökkent a korábbi 520 pont körüli értékről 514 pontra.
mfor.hu