3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Ami a napokban kijött, az egy vicc. Nehéz másképp jellemezni azt az információt, mely szerint az IMF-nek a jövőben az is a feladata lenne, hogy rámutasson piacokra, ahol lufi van, felhívja a figyelmet a potenciális válságokra.

És ez a hír le is jött, talán a Bloombergen olvastam. Minek ehhez az IMF, mi az hogy lufi, hogy definiáljuk majd? Ami most van, az nem lufi? Mikor lesz valami lufi? Vesznek egy nyomásjelzőt és egy védelmi öltözéket, kilépnek az IMF elefántcsonttornyából és mintát vesznek? És aztán gyorsan visszaiszkolnak?


Az sem világos, mit csinálunk, ha tényleg lufi alakult ki. Megmondjuk egy közleményben, hogy "lufi van", valahogy így: "Tisztelt Hölgyek, Urak, xy piacon lufi van. Ezért azt határoztuk, hogy ezt és ezt kell csinálni". És ki fogja ezt felügyelni? Vagy követni? Vagy kikényszerítik és diktatúra lesz?

Amúgy miért kéne felhívni erre a figyelmet? Nem az a vállalati vezetők feladata, hogy olyan üzletpolitikát folytassanak, mely a részvényesek hosszú távú érdekeit szolgálja? Kell nekik valaki, aki megmondja, hogy most lufi van, ezt nem szabad? Nem kapnak elég kompenzációt már? Miként lehet az emberi kapzsiságot szabályozni? Netán nem hatékonyak a piacok? Vagy az a baj?

A kockázatos eszközök meg csak menetelnek, mert olcsók, és jön a fellendülés, vagy már rég itt is van, csak te még nem veszed észre. Nincs munkád, nem tudod a hitelt fizetni? Biztos valamit rosszul csináltál, a recovery már itt van és minden jó már! Nem érzed? Lehet, tán beteg vagy.

Lehet már van is munkád, menj be a Borsodchemhez, vagy az üveggyárakba, biztos keresnek embert, csak te nem tudsz róla, mert a recovery itt van már! Emelkedik minden.


A piac pszichológiája beindult. A kapukat kinyitották, a pénz dől. A pénz mindent megold. Ilyen világban élünk. Csak elég kell belőle. Mennek fel az árak. De valahogy nem minden. A búza, az alma felvásárlási ára, a tej etc. ára nem megy fel, sőt. Lehet, oda is bele kéne egy kis pénzt önteni...

A Black Rock, a nagy USA-beli alapkezelő azt jósolja, hogy a következő időszakban évi 6-8 százalékot lehet majd keresni amerikai részvényekkel. Egy nagy, többségében amerikai állami tulajdonban lévő bank meg megint afrikai újracsomagolt termékeket próbál a befektetőknek eladni.


Emberek, ennyire rövid az agyunk? Alig egy éve volt, amikor minden összedőlt, amikor ígéreteket tettünk, soha többet vissza, most meg ez? Jönnek az újracsomagolt termékek? Amúgy meg minek vegyek évi 6-8 százalékért részvényt, amikor annak a volatilitása 20-25 százalék (VIX). Ez kockázattal súlyozva egy NAGY NULLA. És a barátunk ezt büszkén hangoztatja a CNBC nevű pénzügyi kaszinóműsorban. A fekete bárányok hada ismét megérkezett.

Itthon meg egyes elemzők már az aranykort vetítik előre a következő évekre. Félreértés ne essék, LEGYEN igazuk... De miként? Eddig is aranykor volt valakiknek, nem? Vagy most másoknak lesz aranykor? Vajon te benne leszel? Igyekezz!

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!