A tegnapi csendesebb nap után ma jelentős makroadatok jelennek meg Európában és a tengerentúlon, ráadásul több nagy cég is ma közli második negyedéves eredményeit. Amerikában a kiskereskedelmi forgalom múlt havi alakulása lesz a középpontban, illetve az Intel eredményeit kísérik figyelemmel a befektetők.
Délelőtt kezdődik az adatdömping, Nagy-Britanniában inflációs adatok jelennek meg a nap első felében. Az elemzők arra számítanak, hogy júniusban 3,6 százalékra gyorsult a fogyasztói árak emelkedése a szigetországban, mindez hatással lehet a Bank of England következő kamatdöntésére is. Ezzel egyidőben jelenik meg a kiskereskedelmi forgalom alakulása az országban, az előtejelzések szerint éves szinten 4,3 százalékkal nőtt a forgalom.
Németországban a ZEW gazdasági hangulatindex megjelenését kíséri kiemelt figyelem, a szakemberek arra számítanak, hogy a múlt havi -52,4 pontról -55 pontra csökken az index.
Az Egyesült Államokban magyar idő szerint délután fél háromkor jönnek az első fontos adatok. A termelői árindex a várakozások szerint éves szinten 8,7 százalékra nő a májusi 7,2 százalékról. Ez nagyrészt a tartósan magas energia- és élelmiszeráraknak tudható be, ezért különösen fontosak lehetnek a magárindexek. A várakozások szerint júniusban 3,2 százalékkal emelkedtek a termelői árak az energia- és élelmiszerárak kiszűrésével.
Szintén délután fél háromkor várható a kiskereskedelmi forgalom múlt havi alakulásának adata. Az elemzők arra számítanak, hogy lassulni fog a forgalom növekedése, a májusi 1 százalékos bővülés után 0,3 százalékos emelkedést várnak. Az autóeladások nélkül a kiskereskedelem forgalma várhatóan 1 százalékkal emelkedett a múlt hónapban, az autógyártók ugyanis hónapok óta küzdenek a szűkülő amerikai piaccal.
Délután Ben Bernanke, a Fed elnöke is beszédet mond egy rendezvényen, a jegybankelnök szavaira mindig figyel a piac, mivel következtetni lehet belőlük a Fed monetáris politikájára. este a tőzsdezárás után jelenik meg a tengerentúlon az ABC és a Washington Post közös fogyasztói bizalmi indexe, mely a múlt hónapban -41 ponton állt.
Szintén a tőzsdezárás után jelenik meg ma az Intel második negyedéves gyorsjelentése, mely az egész amerikai gazdaságra hatással lehet, de különösen a technológiai szektort érintheti. A szakemberek részvényenként 25 centes nyereségre számítanak a cégtől. Szintén ma jelenik meg a tengerentúlon a Johnson & Johnson eredménye, az elemzők 1,12 dolláros nyereséget várnak részvényenként.