Közel 400 pontos visszaesés után 22 328 ponton zárt a BUX index, főleg a két vezető papír, a Mol és az OTP szerepelt gyengén. A nagy esés annak köszönhető, hogy a nap második felében negatív vállalati- és makrohírek érkeztek a tengerentúlról, ezek pedig lehúzták a BUX-ot is. Ráadásul a 13 milliárd forintos napi részvényforgalomra sem lehetünk büszkék, bár lassan megszokjuk az alacsony forgalmat.
A nap első felében még pozitív hangulat uralkodott a tőzsdén, a vezető részvények is drágultak, aztán délután kezdtek gyülekezni a fellegek. Végül a Mol 1,56 százalékos gyengülés után 23 025 forinton állt meg a nap végén, az OTP pedig ennél is nagyobbat - 2,56 százalékot - bukott, 6850 forintig esett vissza. Szinte az utolsó pillanatig kitartott a Magyar Telekom árfolyama, mely a zárás előtti percekben zuhant vissza, végül 846 forintot értek a távközlési részvények.
Gyenge napot zártak a gyógyszeripari részvények is: a Richter 1,16 százalékkal lett olcsóbb, az Egis pedig 1,71 százalékot veszített értékéből.
A délutáni meredek visszaesést főleg az indokolta, hogy a tengerentúlon a vártnál gyengébb vállalati jelentések és makroadatok láttak napvilágot. A lakásárverezések száma több mint a duplájára emelkedett az első negyedévben az Egyesült Államokban, ez a hitelválság további következményeire utal. Az egész válság abból indult ugyanis, hogy az ingatlanok ára visszaesett, a lakáshitelt felvevő ügyfeleknek pedig nem volt érdemes tovább fizetni a hiteleket, ezért a bankra szálltak a lakások, melyeket elárvereztek. A bankok viszont az árak esése miatt jelentősen buktak az üzleten. Idén az év első három hónapjában 112 százalékkal több ingatlant árvereztek el, mint a tavalyi év hasonló időszakában.
A negatív vállalati gyorsjelentések közül ma kiemelkedett a Countrywide pénzügyi cég első negyedéves eredménye. A vállalat közel 900 millió dolláros veszteségről számolt be az év első három hónapját illetően, ez részvényenként 1,6 dolláros mínuszt jelent. Az elemzők előzetesen 2 cent körüli veszteségre számítottak részvényenként, így a közölt eredmény jelentősen elmaradt a várttól. Ráadásul mindez azt jelentheti, hogy a Bank of America eláll a januárban bejelentett üzlettől, melynek értelmében 4 milliárd dollárért vett volna tulajdonrészt a Countrywide-ban.
A vezető nyugat-európai indexek is a délutáni órákban zuhantak vissza meredeken. A magyar piac zárása után a CAC 40 0,86 százalékos mínuszban volt, az FTSE 0,34 százalékkal állt tenapi értéke alatt, míg a DAx 0,74 százalékkal gyengült a kereskedés második felére.
Az amerikai tőzsdeindexek is eséssel kezdték a kereskedést: az első néhány óra alatt a Dow Jones ipari index 0,46 százalékos mínuszt szedett össze, a Standard & Poor's 0,65 százalékkal gyengült, a Nasdaq pedig 0,45 százalékkal csökkent tegnapi értéke alá.