3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 157,14 pontos, 0,73 százalékos csökkenéssel, 21 296,46 ponton zárt csütörtökön. Az OTP majdnem 5000 forintig esett, a holnapi fél napos kereskedés során még beeshet a lélektani szint alá. A részvénypiac forgalma 6,2 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

Sőre Balázs a Buda-Cash Brókerház üzletkötője az MTI megkeresésére elmondta: alacsony forgalom mellett kevés esemény volt a csütörtöki kereskedésben: a Mol szépen emelkedett, az OTP pedig esett. Az OTP eséséről szólva kifejtette: ugyan nem volt pánik a Fitch Ratings - az OTP oroszországi leányvállalatát érintő - leminősítését követően, egy-két befektető mégis az eladás mellett döntött és ezeket az ajánlatokat nem tudta felszívni a piac.

Pap Attila, a Quaestor üzletkötője szerint továbbra is unalmas, forgalom nélküli kereskedés volt a Budapesti Értéktőzsdén. A nap nyerteséről, a Molról szólva elmondta, hogy egész nap vételi erő hatott a papírra. Az előző év végén is volt - akkor december 29-én - egy kedvező záróbeállítás a Mol árfolyamában és pénteken akár a 21 ezer forintot is elérheti a papír értéke - tette hozzá.

Az OTP napi teljesítményéről úgy fogalmazott: a bank papírjainak árfolyama folyamatosan amortizálódik. A csütörtöki gyengülést bár elképzelhető, hogy a Fitch leminősítése, de leginkább az utóbbi időszak Magyarországról szóló hírei okozhatták az üzletkötő szerint.

A külföldi piacokról szólva kiemelte, hogy a Dow Jones Industrial Average New York-i tőzsdeindex decemberben már több, mint 5  százalékkal emelkedett. A csütörtökön, a frankfurti kereskedésben tapasztalt mínusz, valamint az amerikai nyitás utáni esés azt jelzi, hogy "a fák nem nőnek az égig" - értékelt az üzletkötő.

A Richter árfolyamáról elmondta: az az elmúlt időszakban a 42 000-43 200 forintos sávban mozgott. Az exportorientált gyógyszeripari vállalatnak jót tesz a forint gyengülése, így elképzelhető, hogy pénteken emelkedhet a papírok ára. Ha "adják" a 43 200 forintos árat, akkor tovább is nőhet - tette hozzá.

A Mol 175 forinttal, 0,85 százalékkal 20 775 forintra erősödött, 1,7 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 104 forinttal, 2,03 százalékkal 5 016 forintra csökkent, forgalmuk 3,6 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 3 forinttal, 0,58 százalékkal 513 forintra esett, forgalma 487,3 millió forint volt. A Richter papírok árfolyama 660 forinttal, 1,53 százalékkal 42 500 forintra gyengült, a részvények forgalma 199,9 millió forintot ért el. Szektortársa, az Egis 13,7 millió forintos forgalom mellett 125 forinttal, 0,63 százalékkal 20 085 forintra nőtt. A BUMIX 1917,93 ponton zárt csütörtökön, ez 6,03 pontos, 0,31 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!