2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Beszakadtak az ázsiai tőzsdék ma reggel, elsősorban a hitelválság miatti aggodalmaknak volt köszönhető az árfolyamok zuhanása. A japán piac közel 10 százalékos gyengülés után 10 000 pont alá esett vissza, utoljára 2003-ban volt példa erre. A többi ázsiai index sem úszta meg jelentős zuhanás nélkül a mai napot.

A hitelválság és a világgazdaság várható lassulása együtt sújtják a részvénypiacokat, ebből a szempontból Ázsia kifejezetten rossz helyzetben van, mivel a cégek jórészt exportra termelnek, a várható recesszió miatt azonban az előrejelzések szerint csökkenni fog a kereslet a termékeik iránt. Az ázsiai piacok eddig a többi nemzetközi tőzsdénél kicsivel mérsékeltebb esést produkáltak, ma viszont már nem kerülhették el végzetüket, a Távol-Keleten is beindult a vérengzés.

A japán Nikkei 225 részvényindex 9203 ponton zárta a napot, ez 9,38 százalékkal maradt el a keddi értékétől. A mutató utoljára 2003-ban volt 10 000 pont alatt, az utóbbi napokban azonban sejthető volt, hogy el fog esni a lélektani szint. A Nikkei utoljára 1987-ben bukott akkorát egyetlen nap alatt, mint ma. A többi jelentős ázsiai index is visszazuhant: a hongkongi Hang Seng 5,55 százalékot bukott, míg a kínai Shanghai Composite megúszta 2,91 százalékos eséssel a napot.


A hongkongi jegybank ma bejelentette, hogy a gazdaság várható lassulása miatt egy teljes százalékkal csökkenti az alapkamatot, így megszakadt az a régóta tartó hagyomány, hogy az ország kamatszintje Amerikához igazodott.

A befektetők egyébként nagyon idegesek voltak ma az ázsiai piacokon, ebben közrejátszott a Dow Jones index tegnapi újabb 500 pontos zuhanása, mely ötéves mélypontra taszította a vezető amerikai mutatót.

Az esésben főleg a pénzügyi szektor és az exportcégek járat az élen. A Mitsubishi UFJ, a legnagyobb japán bank 6,4 százalékkal lett olcsóbb a nap végére, míg az HSBC 2,6 százalékkal esett vissza. A Toyota, a világ második legnagyobb autógyártója 11,6 százalékot veszített, miután bejelentette, hogy profitja 40 százalékkal is elmaradhat az előzetesen várttól. A Honda árfolyama 10,3 százalékkal esett vissza a kereskedés végére.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!