3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Szerdán ismét eséssel kezdett a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, a vezető papírok közül ismét az OTP a legnagyobb vesztes a piacon. A bank hiába vásárolja magát, a részvények már 2500 forintot sem érnek. Közben a forint a 280-as szintet kerülgeti az euróval szemben, nem gyengült jelentősen tovább a magyar deviza.

Újabb mélypontokkal kezdtek a vezető részvények szerdán a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX index a nyitás után 3,36 százalékos mínuszban volt, az OTP pedig megint közel 10 százalékot bukott keddi árához képest. A forint egyelőre tartja magát a devizapiacon a keddi meredek gyengülés után, a 280-as szint közelében áll a magyar deviza az euróval szemben.

A BUX index délelőtt 11 925 ponton állt, ez 3,36 százalékkal maradt el a keddi értéktől. A vezető részvények a Richter kivételével gyengültek, ismét az OTP a legnagyobb vesztes. A bank papírjai 8 százalékos esés után 2438 forintba kerültek, miközben a vállalat bejelentette, hogy kedden újabb egymillió saját részvényt vásárolt. Úgy tűnik, hogy a Bank of New York által eladott mennyiség jelentős része az OTP kezébe kerül, de az árfolyam így is zuhan tovább.

A Mol ismét 10 000 forint alá esett, a délelőtti 10 050 forintos ár 4,29 százalékkal volt alacsonyabb az előző napi zárásnál. Pedig a UBS vételre ajánlotta a magyar olajcég részvényeit, igaz, hogy a célárat 35 százalékkal 13 000 forintra mérsékelték a svájci bank szakemberei. 1,67 százalékot veszített az első néhány órában a Magyar Telekom, a távközlési papírok 590 forintot értek.

Vegyesen kezdtek a gyógyszeripari részvények a BÉT-en szerdán: az Egis közel 1 százalékos gyengülés után 10 000 forintba került, a Richter viszont kismértékben erősödni tudott, 27 600 forinton álltak a nagyobb gyógyszercég papírjai.

Előzetesen az volt a nap kérdése, hogy a forint a kedd délutáni meredek gyengülés után meddig esik tovább. A magyar deviza délelőtt a 280-as szintet kerülgette, néha egy kicsit erősödött, majd perceken belül ismét 280 felett állt az árfolyam. Tizenegy óra előtt nem sokkal 278,14 forintot kellett adni egy euróért, míg a dollár árfolyama fél tizenegy előtt 216,09-nél állt. Az amerikai deviza jelentősen erősödött az euróval szemben is, mivel a külföldi befektetők dollárba menekítik pénzüket a megbízhatatlan európai piacokról, az euróval szemben délelőtt 1,2879-nél állt a dollár.

A nemzetközi piacokon is negatív hangulat uralkodik, kedden az amerikai tőzsdék is eséssel zártak, illetve szerdán reggel Ázsia is gyengült. A tengerentúlon egyre több cég ad ki profitfigyelmezetetést, arra számítanak, hogy a gazdaság lassulása miatt már a negyedik negyedéves eredményeik is gyengébbek lesznek a vártnál.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!