A pesszimista nemzetközi hangulat miatt arra lehetett számítani, hogy ma tovább fog gyengülni a BUX, azonban az index megtartotta reggeli emelkedését a nap végéig. Még a délutáni kedvezőtlen amerikai makroadatok és a forint rohamos gyengülése sem tudta visszahúzni az indexet.
A BUX végül 20 332 ponton zárt, ami 0,33 százalékkal volt magasabb tegnapi záróértékénél. A forgalom ma sem volt kiemelkedően magas, 12,3 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények a piacon. A vezető papírok jórészt drágulni tudtak az elmúlt napok lemorzsolódása után. A Mol 16 450 forintot ért a nap végén, ez 1,11 százalékkal volt magasabb tegnapi árfolyamánál. Az OTP 7051 forintos ára 0,01 százalékkal volt magasabb, mint egy nappal korábban, míg a Magyar Telekom 1,36 százalékos erősödés után ismét 820 forintig tudott kúszni.
A gyógyszerpapírok vegyesen szerepeltek, a forint délutáni gyengülése sem tudta megdobni jelentősen az árfolyamot. Az Egis 1,38 százalékkal zárt magasabban, mint tegnap, míg a Richter 1,11 százalékot bukott.
Délután hirtelen kezdett gyengülni a forint az euróval szemben. A nap addigi részében stabilan tartotta magát a 238-239 körüli árfolyamnál a magyar deviza, majd hirtelen 240 fölé ugrott. Az ok egyelőre ismeretlen, de a forinttal egyidőben a többi régiós deviza is gyengülésnek indult. A 240-es szint azért lehet különösen fontos, mert korábban a sáv eltörlése előtt ez volt az ingadozási sáv erős széle, így itt rengeteg stop megbízás volt vélhetőleg. Délután a tőzsdezárás után 241,53-nál állt a forint az euróval szemben.
Az olaj további kismértékű csökkenést mutatott a nap második felére, miután délelőtt még kismértékű pluszban volt a nyersanyag. A magyar tőzsde zárása után 109,10 dollárba került egy hordó olaj, ez 25 centtel maradt el a tegnapi árfolyamtól.
A hét utolsó két kereskedési napjáén fontos munkaerőpiaci adatok jelennek meg a tengerentúlon, melyek közül az elsők már ma kijöttek. A heti friss munkanélküliek száma a vártnál kicsit magasabb lett, a termelékenység azonban az előre jelzettnél jobban alakult. A befektetők többsége már a holnapi augusztusi munkanélküliségi adatra és az átlagos órabérek alakulásának statisztikájára koncentrál.
A vezető európai jegybankok ma döntöttek az alapkamat szintjéről, az Európai Központi Bank és a Bank of England egyaránt változatlanul hagyták a rátát. A két pénzintézet megpróbál a magas infláció és a gazdaság lassulása között lavírozni, bár az Európai Központi Bank elnöke kijelentette, hogy továbbra is az infláció megfékezése az elsődleges cél.
A vezető nyugat-európai indexek ma visszaestek, különösen a kamatdöntések után. A magyar piac zárása után a francia CAC 40 index 2,31 százalékkal állt tegnapi értéke alatt, az FTSE 0,97 százalékot bukott a nap második felére, míg a DAX 1,97 százalékkal gyengült.
A Wall Street vezető indexei is mínuszban kezdtek a vártnál gyengébb munkaerőpiaci adatok megjelenése után. A Dow 1,82 százalékot bukott a kereskedés elején, a Standard & Poor's 1,57 százalékkal esett vissza, míg a Nasdaq 1,63 százalékkal gyengült a nyitás után.