3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Jórészt a Molnak köszönhetően gyengült ma a BUX index, mely 1,07 százalékkal tegnapi értéke alatt zárt. Az OMV reggeli döntése a Mol-ajánlat visszavonásáról meghoztra a forgalmat a piacra.

Az OMV ma reggel jelentette be, hogy visszalép a Mol tervezett felvásárlásától, mivel az Európai Bizottság nem tartotta életképesnek az általuk kitalált struktúrát. A Mol váratlanul nagyot esett a hír hallatán, pedig már rég nem volt semmiféle felvásárlási prémium a papírban. Az OTP szépítette kicsit a képest, a bankpapírok 7400 forintig tudtak erősödni a végére.

21 505 ponton zárta a mai napot a BUX, ez 1,07 százalékkal marad el tegnapi értékétől. A forgalom meglódult az OMV-döntésnek köszönhetően, 44,2 milliárd forint értékben kereskedtek ma a részvényekkel. A vezető részvények közül a Mol nagyot zuhant, a többiek viszont tartották magukat.

Az OMV reggeli bejelentése után a Mol-papírok mínuszban nyitottak, napközben folyamatosan növelték veszteségüket. A végén 18 175 forint lett a mai záróár, ez 6,31 százalékkal marad el a tegnapi értéktől. Az OMV-bejelentés mellett az is hatással lehetett a részvényekre, hogy a Merrill Lynch leminősítette őket, 18 500 forintos célárat határozott meg a Molra. A részvények azonban még így is váratlanul nagyot estek ma, mivel délután az OMV bejelentette, hogy az ajánlat visszavonása ellenére egyelőre nem kívánja eladni a Molban lévő 20,2 százalékos tulajdonrészét.

Az OTP egész nap tegnapi értéke felett állt, végül 2,48 százalékos drágulás után 7409 forinton tudott zárni. Tovább javított a Magyar Telekom is: a távközlési papírok 0,72 százalékos erősödése 836 forintos árfolyamot eredményezett a végére.

A gyógyszergyári papírok a végén vegyesen zártak: az Egis 1,46 százalékot veszített értékéből, a Richter viszont a tegnapi csúfos gyorsjelentés után ma csak a zárás előtti lehúzáskor veszítette el összekuporgatott emelkedését, végül a tegnapihoz hasonlóan ma is 32 000 forinton zárt.

Amerikában ma jelentős makroadat nem jelent meg, az egyetlen említésre méltó szám a múlt heti olajkészletek alakulása volt. A várt 250 ezer hordós emelkedéshez képest pozitív adatot közöltek: 1,7 millió hordóval nőttek a készletek. A bejelentés után percekkel minimális pluszban volt az olajár: a 119,92 dolláros ár 75 centtel magasabb, mint tegnap.

A vezető nyugat-európai indexek ma hullámzó napon vannak túl, délutánra viszont sikerült mindegyik mutatónak pluszba kerülnie. A francia CAC 40 1,11 százalékkal állt tegnapi értéke felett, az FTSE 0,44 százalékkal erősödött a nap második felére, a DAX pedig 0,29 százalékot tudott javítani.

A tengerentúlon kismértékű mínusszal kezdtek az indexek a Freddie Mac vártnál nagyobb veszteségének köszönhetően. Az újabb negatív hír ma megint visszavetheti a pénzügyi szektor cégeit. A Dow 0,72 százalékot veszített az első néhány órában, a Standard & Poor's 0,61 százalékot bukott, míga Nasdaq 0,64 százalékkal lett olcsóbb a magyar tőzsdezárásig.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!