A tegnapi esés után ma reggel ismét veszített a BUX index, főleg a negatív nemzetközi hangulatnak volt köszönhető az újabb esés. Amerikában ugyanis tegnap ismét felerősödtek a félelmek a pénzügyi szektorban, az olajár további csökkenése sem tudta ellensúlyozni ennek negatív hatását. Itthon a Molra és az OTP-re érdemes ma figyelni: az olajcég engedélyt kért, hogy nyilvános ajánlatot tehessen a horvát INA közkézen lévő tulajdonrészére, míg az OTP holnap hajnalban közli második negyedéves gyorsjelentését.
Délelőtt 20 589 ponton állt a BUX index, ami 0,8 százalékkal marad el tegnapi értékétől. A forgalom kimondottan alacsony volt, az első néhány órában 1,8 milliárd forint értékben kereskedtek a részvényekkel a piacon. A vezető papírok szinte kivétel nélkül visszaestek: a Mol 1,4 százalékos bukás után 17 600 forintot ért, míg az OTP 6870 forinton állt, ami 1,06 százalékkal volt alacsonyabb tegnapi értékénél. A Magyar Telekom felkapaszkodott a reggeli mínuszból, délelőtt 798 forinton állt, ez 0,25 százalékkal alacsonyabb, mint tegnap délután.
Vegyesen kezdtek ma a gyógyszergyári részvények, melyek közül az Egis 2 százalékkal olcsóbb lett, a Richter viszont 0,35 százalékot javítani tudott.
A ma megjelenő makroadatok közül érdemes kiemelni az amerikai kiskereskedelmi statisztikát, melyet magyar idő szerint délután fél háromkor közölnek. A kiskereskedelem a gazdasági növekedés egyik fontos motorja az Egyesült Államokban, ezért figyel rá különösen a piac. Szintén ma délután jelenik meg a múlt heti olajkészletek változásának adata, mely a nyersanyag árfolyamát befolyásolhatja délután.
Tegnap a tengerentúlon tovább csökkent az olaj ára, a nap végén 113,01 dollárba került egy hordó nyersanyag, ami 1,44 százalékos csökkenés volt. Ma délelőtt kismértékben emelkedett az olaj ára, miután a brit BP bejelentette, hogy a grúz-orosz háború miatt csökkenti kitermelését Grúziában. Délelőtt 113,82 dolláron állt az olajár, ez 81 centtel volt magasabb a tegnapinál.
A devizapiacon a forint hullámzó teljesítményt nyújtott: reggel eleinte gyengült a magyar fizetőeszköz az euróval szemben, majd erősödni kezdett. Délelőtt 236,45 forintot ért egy euró, ez kicsivel magasabb a tegnap délutáni árfolyamnál. A dollárért 158,52 forintot kellett fizetni.
A vezető nyugat-európai indexek eséssel kezdtek ma reggel az amerikai indexek tegnapi gyengülése után. A francia CAC 40 index 0,73 százalékkal állt tegnapi értéke alatt délelőtt, az FTSE 0,68 százalékkal gyengült, míg a DAX 0,58 százalékot bukott.