3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A nyitás után tovább gyengült a BUX index, mely délelőtt 0,8százalékkal állt tegnapi záróértéke alatt.

A tegnapi esés után ma reggel ismét veszített a BUX index, főleg a negatív nemzetközi hangulatnak volt köszönhető az újabb esés. Amerikában ugyanis tegnap ismét felerősödtek a félelmek a pénzügyi szektorban, az olajár további csökkenése sem tudta ellensúlyozni ennek negatív hatását. Itthon a Molra és az OTP-re érdemes ma figyelni: az olajcég engedélyt kért, hogy nyilvános ajánlatot tehessen a horvát INA közkézen lévő tulajdonrészére, míg az OTP holnap hajnalban közli második negyedéves gyorsjelentését.

Délelőtt 20 589 ponton állt a BUX index, ami 0,8 százalékkal marad el tegnapi értékétől. A forgalom kimondottan alacsony volt, az első néhány órában 1,8 milliárd forint értékben kereskedtek a részvényekkel a piacon. A vezető papírok szinte kivétel nélkül visszaestek: a Mol 1,4 százalékos bukás után 17 600 forintot ért, míg az OTP 6870 forinton állt, ami 1,06 százalékkal volt alacsonyabb tegnapi értékénél. A Magyar Telekom felkapaszkodott a reggeli mínuszból, délelőtt 798 forinton állt, ez 0,25 százalékkal alacsonyabb, mint tegnap délután.

Vegyesen kezdtek ma a gyógyszergyári részvények, melyek közül az Egis 2 százalékkal olcsóbb lett, a Richter viszont 0,35 százalékot javítani tudott.

A ma megjelenő makroadatok közül érdemes kiemelni az amerikai kiskereskedelmi statisztikát, melyet magyar idő szerint délután fél háromkor közölnek. A kiskereskedelem a gazdasági növekedés egyik fontos motorja az Egyesült Államokban, ezért figyel rá különösen a piac. Szintén ma délután jelenik meg a múlt heti olajkészletek változásának adata, mely a nyersanyag árfolyamát befolyásolhatja délután.

Tegnap a tengerentúlon tovább csökkent az olaj ára, a nap végén 113,01 dollárba került egy hordó nyersanyag, ami 1,44 százalékos csökkenés volt. Ma délelőtt kismértékben emelkedett az olaj ára, miután a brit BP bejelentette, hogy a grúz-orosz háború miatt csökkenti kitermelését Grúziában. Délelőtt 113,82 dolláron állt az olajár, ez 81 centtel volt magasabb a tegnapinál.

A devizapiacon a forint hullámzó teljesítményt nyújtott: reggel eleinte gyengült a magyar fizetőeszköz az euróval szemben, majd erősödni kezdett. Délelőtt 236,45 forintot ért egy euró, ez kicsivel magasabb a tegnap délutáni árfolyamnál. A dollárért 158,52 forintot kellett fizetni.

A vezető nyugat-európai indexek eséssel kezdtek ma reggel az amerikai indexek tegnapi gyengülése után. A francia CAC 40 index 0,73 százalékkal állt tegnapi értéke alatt délelőtt, az FTSE 0,68 százalékkal gyengült, míg a DAX 0,58 százalékot bukott.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!