Az ázsiai piacok reggeli bukása a BÉT-re is negatív hangulatot hozott, ennek köszönhetően a BUX gyengülésnek indult a nyitás után. Délután fontos makroadatok jelennek meg a tengerentúlon, az olajár mellett ezek befolyásolhatják a kereskedés irányát. A következő napokban fontosak lesznek az amerikai pénzügyi szektorból érkező hírek is, ugyanis a befektetők még nem tudni, hogyan fognak reagálni a Lehman Brothers tegnap megjelent válságtervére.
Délelőttre a BUX 19 898 pontig esett vissza, ez 0,71 százalékkal volt alacsonyabb, mint a tegnapi záróértéke. A forgalom nem volt túl magas, az első néhány órában mindössze 1,8 milliárd forint értékben kereskedtek a papírokkal. A vezető részvények közül az OTP bukott a legtöbbet a kezdés után, a bankpapírok 1,57 százalékos gyengülés után 6890 forinton álltak. A Mol 0,17 százalékkal lett olcsóbb, 15 950 forinton állt délelőtt, míg a Magyar Telekom 824 forintos ára 0,6 százalékkal maradt el a tegnapitól.
Közel 3 százalékkal zuhant vissza az Egis árfolyama, a kisebbik gyógyszerrészvények 13 000 forintig estek. A Richter a nap elején 0,07 százalékkal erősödött, 30 300 forintot adtak a cég papírjaiért.
A tegnapi nap slágertémája a Lehman Brothers vártnál nagyobb harmadik negyedéves vesztesége és a cég válságterve volt. Azonban egyelőre nem tudni, hogy fog reagálni a piac a bejelentésekre, egyelőre ugyanis kivárnak a befektetők, emésztik kicsit a terveket. A napokban ezért érdemes figyelni a tengerentúli pénzügyi szektorból érkező híreket, melyek irányt mutathatnak.
Azok után, hogy a hét első fele csendesen telt, ma már fontos makroadatok jelennek meg Amerikában. Legtöbben a kereskedelmi mérleg júliusi alakulására figyelnek, az elemzők arra számítanak, hogy kismértékben emelkedik a deficit. Emellett ma közlik az importárak alakulását, mely az infláció szempontjából lehet fontos. A szakemberek várakozásai szerint augusztusban 1,5 százalékkal csökkentek egyetlen hónap alatt az importárak.
Fontos lehet ma az olajár alakulása is, ugyanis ha a nyersanyag áttörné a lélektani 100 dolláros szintet, akkor az komoly lökést adhatna a piacoknak. Délelőtt 101,56 dolláron állt az árfolyam, ez 1,02 dollárral volt alacsonyabb, mint tegnap.
Nyugat-Európában is eséssel kezdtek ma a vezető indexek: a francia CAC 40 délelőtt 0,47 százalékos mínuszban volt, az FTSE szinte ugyanennyit bukott, míg a DAX 0,41 százalékkal gyengült.