3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Lefelé indult a nyitás után a BUX index, miután reggel az ázsiai piacok is komoly eséssel fejezték be a kereskedést. Délelőtt 0,71 százalékkal állt tegnapi értéke alatt a pesti részvényindex.

Az ázsiai piacok reggeli bukása a BÉT-re is negatív hangulatot hozott, ennek köszönhetően a BUX gyengülésnek indult a nyitás után. Délután fontos makroadatok jelennek meg a tengerentúlon, az olajár mellett ezek befolyásolhatják a kereskedés irányát. A következő napokban fontosak lesznek az amerikai pénzügyi szektorból érkező hírek is, ugyanis a befektetők még nem tudni, hogyan fognak reagálni a Lehman Brothers tegnap megjelent válságtervére.

Délelőttre a BUX 19 898 pontig esett vissza, ez 0,71 százalékkal volt alacsonyabb, mint a tegnapi záróértéke. A forgalom nem volt túl magas, az első néhány órában mindössze 1,8 milliárd forint értékben kereskedtek a papírokkal. A vezető részvények közül az OTP bukott a legtöbbet a kezdés után, a bankpapírok 1,57 százalékos gyengülés után 6890 forinton álltak. A Mol 0,17 százalékkal lett olcsóbb, 15 950 forinton állt délelőtt, míg a Magyar Telekom 824 forintos ára 0,6 százalékkal maradt el a tegnapitól.

Közel 3 százalékkal zuhant vissza az Egis árfolyama, a kisebbik gyógyszerrészvények 13 000 forintig estek. A Richter a nap elején 0,07 százalékkal erősödött, 30 300 forintot adtak a cég papírjaiért.

A tegnapi nap slágertémája a Lehman Brothers vártnál nagyobb harmadik negyedéves vesztesége és a cég válságterve volt. Azonban egyelőre nem tudni, hogy fog reagálni a piac a bejelentésekre, egyelőre ugyanis kivárnak a befektetők, emésztik kicsit a terveket. A napokban ezért érdemes figyelni a tengerentúli pénzügyi szektorból érkező híreket, melyek irányt mutathatnak.

Azok után, hogy a hét első fele csendesen telt, ma már fontos makroadatok jelennek meg Amerikában. Legtöbben a kereskedelmi mérleg júliusi alakulására figyelnek, az elemzők arra számítanak, hogy kismértékben emelkedik a deficit. Emellett ma közlik az importárak alakulását, mely az infláció szempontjából lehet fontos. A szakemberek várakozásai szerint augusztusban 1,5 százalékkal csökkentek egyetlen hónap alatt az importárak.

Fontos lehet ma az olajár alakulása is, ugyanis ha a nyersanyag áttörné a lélektani 100 dolláros szintet, akkor az komoly lökést adhatna a piacoknak. Délelőtt 101,56 dolláron állt az árfolyam, ez 1,02 dollárral volt alacsonyabb, mint tegnap.

Nyugat-Európában is eséssel kezdtek ma a vezető indexek: a francia CAC 40 délelőtt 0,47 százalékos mínuszban volt, az FTSE szinte ugyanennyit bukott, míg a DAX 0,41 százalékkal gyengült.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!