2003. szeptember 30-án volt utoljára a keddinél alacsonyabb a záróértéke a Dow Jones indexnek, mely az egy évvel ezelőtti csúcsához képest már 33,3 százalékkal esett vissza. Mindez elsősorban a hitelválságnak volt köszönhető, tegnap is a pénzügyi cégekkel kapcsolatos félelmek uralták a piacot. A Standard & Poor's öt éve először zárt 1000 pont alatt a keddi szakadásnak köszönhetően.
A Dow Jones ipari index 5,11 százalékos, 508 pontos zuhanás után 9447 ponton zárt tegnap, utoljára öt évvel ezelőtt volt ilyen alacsonyan a mutató. Az index hétfőn is jelentősen gyengült, akkor esett 10 000 pont alá négy év után először. A többi index sem úszta meg a tegnapi napot jelentős zuhanás nélkül: a Standard & Poor's 5,74 százalékkal esett vissza, 2003 szeptembere óta először zárt 1000 pont alatt. A technológiai szektort reprezentáló Nasdaq 5,8 százalékkal gyengült a kereskedés végére.
Úgy tűnik, hogy a Fed eddigi lépései nem nyugtatták meg eléggé a piacot, a jegybank újabb és újabb pénzeket pumpál a piacra, egy tegnapi bejelentés szerint már nem csak bankoknak, hanem más cégeknek is nyújt hitelt.
A befektetők tegnap összesen 700 milliárd dollárt buktak a Wall Streeten a részvények elértéktelenedése miatt, ebben a hónapban már összesen 2200 milliárd dollár a veszteség.
Ben Bernanke, a Fed elnöke tegnapi beszédében ismét azt emelte ki, hogy a hitelválság újabb nehézségek elé állíthatja a gazdaságot, várhatóan lassulni fog a növekedés, illetve sokan recesszióra számítanak. Mindez arra utal, hogy a jegybank rövidesen kamatvágásra kényszerülhet a növekedési kockázatok miatt. A múlt havi Fed-ülés jegyzőkönyvét tegnap hozták nyilvánosságra, abból az derült ki, hogy a döntéshozók a növekedési és az inflációs kockázatok között egyensúlyoztak, ezért nem változott az alapkamat.
Kedden jórészt a pénzügyi cégek szerepeltek gyengén a Wall Streeten a hitelválság miatt, mivel a befektetők újabb veszteségekre és csődökre számítanak. A Bank of America 26 százalékkal gyengült, miután profitjának 68 százalékos visszaeséséről számolt be a harmadik negyedévben, illetve csökkentette osztalékát. A Morgan Stanley 25 százalékkal zárt alacsonyabban, mint hétfőn, miután a japán Mitsubishi UFJ visszalépett a korábban bejelentett 25 százalékos tulajdonrész-vásárlástól.
Az olajár kicsit visszapattant a hétfői jelentős esés után, melynek következtében nyolchónapos mélypontra esett az árfolyam. Tegnap a nap végén 90,06 dollárt ért egy hordó olaj, ez 2,25 dollárral volt magasabb az előző napi árfolyamnál.