3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Vegyesen zártak szerdán a vezető ázsiai részvényindexek, melyek számára az mindenképpen pozitívum volt, hogy sikerült elmozdulni napi mélypontjukról. Ez elsősorban a kínai bankok erősödésének volt köszönhető, az Alcoa gyenge eredménye és a szlovák EFSF-szavazás kudarca ellenére a pénzügyi szektor mentette meg a piacokat.

8738 ponton zárt szerdán a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 0,4 százalékkal volt alacsonyabb az előző napi értéknél. A hongkongi Hang Seng eközben 0,87 százalékos pluszba kapaszkodott a nap második felére, míg a Shanghai Composite 2,42 százalékos ugrást mutatott be. 0,81 százalékkal keddi értéke felett zárt a dél-koreai Kospi, míg a tajvani tőzsde vezető indexe 0,22 százalékos lecsorgással fejezte be a napot.

Az utóbbi napokban pozitív hangulat jellemezte a piacokat azt követően, hogy a hétvégi német-francia tárgyalásokon a hírek szerint jelentős áttörést sikerült elérni az eurózóna válságának megoldását illetően, a konkrét tervet azonban csak a következő hetekben ismertetik. Egyelőre annyit lehet tudni, hogy Merkel és Sarkozy megegyeztek az európai bankok feltőkésítéséről, miközben Kínában is hasonló folyamat indult el azzal, hogy egy állami befektetési alap tulajdonrészt vásárolt az ország négy legnagyobb pénzintézetében.

Kedden ugyanakkor egy kicsit megtorpant az optimizmus azzal, hogy a szlovák parlament elutasította az eurózóna 440 milliárd eurós mentőalapjának kiszélesítését. Ezzel a szlovák kormány is megbukott, ugyanis a kormányfő már korábban kijelentette, hogy bizalmi szavazásként tekint az EFSF bővítésére.

Japánban és Ausztráliában a bankszektor képviselői gyengültek: a Nomura például 1,41 százalékkal ért kevesebbet, mint tegnap, míg a Westpac 1,32 százalékkal esett vissza Sidneyben. Hongkongban azonban folytatódott a kínai bankok jó teljesítménye a már említett állami tulajdonszerzés után, az Agricultural Bank of China például 2,34 százalékkal erősödött, míg a Bank of China papírjai 2,26 százalékkal lettek drágábbak.

A nap másik nyertesei a kínai légitársaságok lettek miután a Morgan Stanley felminősítette a szektor képviselőit. Az Air China végül 3,34 százalékkal erősödött, míg a China Eastern Airlines 5,7 százalékkal drágult a nap végére. A japán piacok rosszul teljesített a Honda és a Nikon, miután a két cég felfüggesztette termelését Thaiföldön az áradások miatt. Az autógyár részvényei 2,17 százalékot buktak, míg a Nikon 3,47 százalékos mínuszban zárt.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!