A héten jórészt Amerika és Európa lehet a középpontban a makroadatok szempontjából, itthon nem lesznek igazán fontos statisztikák. A tengerentúlon a jövő keddi elnökválasztás előtt még több fontos adat is megjelenik, melyek közül kiemelkedik a Fed szerdai kamatdöntése, illetve a csütörtökön érkező GDP-adat.
Kedden délelőtt közlik Németországban a Gfk fogyasztói hangulat alakulását, a múlt havi 1,8 pontról a konszenzus szerint 1,5 pontra eshet vissza az index értéke. A tengerentúlon a hét második napján jelenik meg az S&P és a Case Shiller közös lakásárindexének értéke, a mutató 16,6 százalékos esést mutathat az elemzők szerint. A fogyasztói bizalom indexe szintén kedden jelenik meg Amerikában, az elemzők szerint a múlt havi 59,8 pontról 52,2 pontig eshet a mutató.
Szerdán reggel közli a KSH a július-szeptember közötti munkanélküliségi adatokat, melyek fontosak lehetnek a magyar gazdaság szempontjából. Itthon egyébként a befektetők most kevésbé figyelnek a makroadatokra, elsősorban az ország hitelességének alakulása álla piac középpontjában, illetve az IMF-segítség részleteit várják a piaci szereplők.
Németországban a hét közepén jelenik meg az októberi infláció alakulása, az elemzők szerint 0,2 százalékkal mérséklődhetnek a fogyasztói árak. Éves szinten 2,6 százalék lehet az infláció a szeptemberi 2,9 százalék után. A tengerentúlon szerda délután közlik a tartós fogyasztási cikkek megrendelésállományának alakulását, az elemzők 0,9 százalékos visszaesést várnak az augusztusi 4,5 százalékos zuhanás után. Magyar idő szerint szerdán este jelenti be a Fed aktuális kamatdöntő ülésének eredményét, a szakemberek szerint a jegybank 50 bázispontos vágással 1 százalékra mérsékli az alapkamatot, hogy megpróbálja felpörgetni a gazdaságot.
Csütörtökön Nagy-Britanniában a Nationwide közli a lakásárindexét, mely augusztusban 12,4 százalékos értékcsökkenést mutatott éves szinten, júliushoz képest pedig 1,7 százalékkal lettek olcsóbbak a brit lakások. Németországban a kiskereskedelmi forgalom múlt havi alakulásáról kapunk képet csütörtökön, augusztushoz képest ugyan 3 százalékos emelkedést várnak az elemzők, de éves szinten így is 3,1 százalékos lehet a visszaesés. A német hatóságok csütörtökön közlik a munkanélküliség októberi alakulását is, a várakozások szerint maradhat 7,6 százalékos a munkanélküliség az országban.
A csütörtöki nap legfontosabb adata magyar idő szerint délután fél háromkor jön a tengerentúlról: az amerikai hatóságok a harmadik negyedéves növekedési adat első becslését közlik. Az elemzők arra számítanak, hogy a második negyedév 2,8 százalékos növekedése után az előző három hónapban 0,5 százalékkal csökkent az amerikai gazdaság teljesítménye.
Péntekre is marad néhány fontos makroadat, elsősorban Amerikában jelennek meg lényeges statisztikák. A hónap utolsó napján közlik többek között a személyes bevételek és kiadások alakulását, valamint a Reuters és a Michigani Egyetem közös fogyasztói bizalmi indexét a tengerentúli hatóságok. Európában az eurozóna inflációja lehet fontos pénteken, az előrejelzés szerint a szeptemberi 3,6 százalékról 3,3 százalékra mérséklődik a pénzromlás üteme.