2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Délután két óra körül a forint áttörte a 275-ös szintet az euróval szemben, majd kicsit visszapattant. Három órára azonban tartósan elesett a 275-ös szint, ami a külföldi befektetők kockázatkerülésével magyarázható leginkább. A dollár erősödött az euróval szemben is, a forinttal szemben pedig 210-ig emelkedett az amerikai deviza árfolyama.

A nap első felében rendre visszapattant a 275-ös szintről a forint, úgy tűnt, hogy ez egy erős támasz lehet a magyar fizetőeszköznek. Délutánra azonban a fokozatosan romló nemzetközi hangulatnak köszönhetően elesett a 275 is, míg a dollár az euróval szemben 1,32 alá erősödött. A befektetők a biztonságosabbnak tartott dollár felé viszik pénzüket az ingatag európai piacokról.

Délután fél négy körül 275,73 forintot kellett fizetni az euróért a hétfő esti 270 körüli szint után. Délelőtt még 274-ig esett a forint árfolyama, majd délután is visszapattant a 275-ös szintről. Három óra előtt aztán tartósan elesett a 275-ös árfolyam, akkor már nem tudott rövid időn belül visszapattanni a forint.


A dollárért délután 209,26 forintot kellett adni a devizapiacon, a hétfői 203 körüli szintről azért gyengült ennyit a forint, mert az amerikai deviza az euróval szemben is jelentősen megugrott. A külföldi befektetők ugyanis a bizonytalan európai piacokról a biztonságosabbnak vélt amerikai devizába viszik a pénzüket. Most jelentős előnyben van Amerika, hogy ott már megvalósult a mentőcsomag, a jelek szerint magához tér a pénzügyi szektor.

Az euróval szemben 1,3175-ig erősödött a dollár, hasonlóan erős árfolyamra idén még nem volt példa. A meredek erősödés egészen addig tarthat, amíg Európában nem nyugszanak meg a piacok az állami beavatkozás következtében.

A szakemberek attól tartanak, hogy a mostani hosszú hétvége miatt nehéz napok elé néz a forint, elképzelhető ugyanis, hogy spekulánsok fogják támadni a magyar devizát, a nemzetközi piacokon ugyanis nem pihennek a befektetők a hét második felében sem. A keddi gyengülésből a régiós devizák is kivették részüket: a lengyel zloty 2 százalékkal esett vissza, míg a cseh korona tőle szokatlanul 1 százalékot veszített.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!