Závoczky Péter szerint azonban ennek többszöröse is lehet a magyar ingatlantulajdonosok száma, gyakran ugyanis céget alapítanak a külföldi vásárlók, és annak nevében veszik meg az ingatlant. Arról azonban nincs kimutatása a horvát hatóságoknak, hogy hány bejegyzett társaságnak van magyar tulajdonosa, és így megvásárolt nyaralója.
A két évvel ezelőtti bontások után azonban jelentősen visszaesett az érdeklődők száma. 2006 nyarán a horvát hatóságok engedély nélkül épült ingatlanokat dózeroltak le Vir-szigetén. Varga Zoltán, a nagykanizsiai City Cartel ingatlaniroda vezetője a távirati irodának elmondta: az érdeklődők már sokkal felkészültebbek, mint korábban, a vásárlás előtt kíváncsiak az összes engedélyre.
A szakember szerint könnyen és gyorsan lehet céget alapítani Horvátországban, ráadásul ilyenkor a megvett ingatlan rögtön a cég nevére kerül, így ki lehet adni turistáknak. Elmondása szerint a magyarok először mindig magánemberként érdeklődnek a horvátországi befektetési lehetőségekről, a vásárlást azonban már szinte kivétel nélkül cégeken keresztül bonyolítják.Magánszemélyként ugyanis gyakran évekig is eltart, mire bejegyzik a tulajdonjogot egy ingatlanra.
Az árak közben folyamatosan emelkednek, az Adrián ma 20-25 százalékkal kérnek többet négyzetméterenként, mint két-három éve. A magyarok továbbra is az autópályáról viszonylag könnyen megközelíthető, új vagy újszerű, tengerparthoz közeli, vendégeknek is kiadható épületeket keresik.
Egy másik magyar szakember, Végvári Attila szintén arról számolt be, hogy a két évvel ezelőtti nyaralóbontások elrettentették a magyar befektetőket. Elmondta, hogy az általa képviselt cég korábban rendszeresen épített nyaralókat magyaroknak, a bontások óta azonban felfüggesztették ezt a tevékenységet. A beruházók most kivárnak, és azt remélik, hogy az ország uniós csatlakozásának közeledtével tisztázódnak majd a jogszabályi feltételek és a tulajdonviszonyok.