A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 421,33 pontos, 2,52 százalékos csökkenéssel, 16289,14 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 12,2 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.
Csáky Attila, az UniCredit Bank kereskedési igazgatója szerint negatív korrekció volt a tőzsdéken, és ez a magyar piacon jobban érezhető volt. Leginkább az OTP piacán jelentkezett eladói nyomás, valamint a Richterben is erős profit kivét volt az után, hogy korábban sokat drágult a papír a sikeres gyógyszerkísérlet bejelentésére. Véleménye szerint a magyar tőzsdét a jövő héten is a globális piacok iránya vezérelheti. Varga Zoltán, a QUAESTOR Zrt. elemzője szerint a pozitív kezdés után arra a piaci híresztelésre indultak lefelé az árfolyamok a BÉT-en, hogy Magyarország adósságát a befektetői szint alá minősítené le a Standard & Poor’s. Ugyanezzel indokolták devizapiaci kereskedők a forint nap közbeni gyengülését is, a magyar fizetőeszköz azonban a nap végére korrigált.
Az elemző úgy véli, amennyiben a hétvégén nem jelentik be a leminősítést, néhány napon belül megnyugodhatnak a kedélyek, ellenkező esetben azonban heves eladásokra lehet számítani a magyar eszközökben, így a részvényekben is.
A Mol árfolyama 310 forinttal, 1,92 százalékkal 15800 forintra csökkent. Az OTP részvények ára 116 forinttal, 3,55 százalékkal 3154 forintra esett. A Magyar Telekom árfolyama 6 forinttal, 1,14 százalékkal 519 forintra gyengült. A Richter papírok árfolyama 1190 forinttal, 3,56 százalékkal 32200 forintra csökkent.
MTI