Az ázsiai indexek reggeli visszapattanása a BUX-ra is pozitív hatással volt, rögtön a nyitás után jelentős pluszba ugrott a mutató, az emelkedést meg is tartotta a nap végéig. Szinte minden részvény emelkedéssel tudott zárni kedden a pesti börzén, kiemelkedő volt a Mol és az OTP 10 százalék feletti drágulása.
A BUX index végül 11 744 ponton zárt, ez 9,24 százalékkal volt magasabb a mutató hétfői értékénél. A forgalom átlagosnak volt mondható, a végére 23 milliárd forint cserélt gazdát. A vezető papírok közül a Mol 15 százalékos ugrással 9430 forinton állt meg, míg az OTP 2880 forintos ára 12,94 százalékkal volt magasabb a hétfőinél. A magyar bankkal kapcsolatos hír, hogy az OTP továbbra is veszi saját részvényeit, hétfőn például 500 ezret zsákolt be a BÉT-en, további hatmillió darabot pedig opció keretében hívott le. A Magyar Telekom 7,62 százalékkal tudott erősödni, 565 forintért adták a távközlési cég papírjait a piacon.
Az átlagosnál gyengébben szerepeltek a gyógyszeripari részvények, de így is mindkét jelentős papír pluszban tudott zárni. Az Egis 5,44 százalékos drágulás után 9490 forinton állt kedd délután, míg a Richter 2,8 százalékos emelkedés után 24 980 forintot ért.
A forint kedden stabilan tartotta magát a devizapiacon, a tőzsde zárása után a magyar fizetőeszköz 262,14 eurót ért, ami jelentős erősödés a hétfői 270 körüli árfolyam után. A szakemberek szerint a forint annak köszönhetően javított az euróval szemben, hogy egyre több részlet jelenik meg a hazánknak nyújtandó IMF-segélycsomagról, sőt keddi hírek szerint az Európai Unió is pénzügyi segítséget nyújtana. Ha minden részlet tisztázódik, akkor további megnyugvás jöhet a forint számára.
A nemzetközi piacokon is optimista hangulat uralkodott, Nyugat-Európa minden vezető indexe erősödni tudott a nap első felében. Különösen feltűnő volt a frankfurti DAX 5 százalék feletti javulása, mely főleg a Volkswagenek volt köszönhető. A tengerentúlon a pozitív oldalon nyitottak a mutatók, majd a fogyasztói hangulat vártnál rosszabb adatának láttán visszaestek.
A makroadatok közül csak az amerikai fogyasztói bizalmat érdemes kiemelni: a szeptemberi 61,4 pontról 38 pontra esett az index, miközben az elemzők 52 pontra számítottak. Mindez azért különösen negatív, mert a tengerentúlon a gazdasági aktivitás 70 százalékát a fogyasztók kiadásai adják.