2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A magyar GDP-adaton kívül világszerte több fontos makroadat lát ma napvilágot, melyek befolyásolhatják a tőzsdéket is.

A legfontosabb adat ma az amerikai ipari termelés áprilisi alakulása lesz, de Európában is fontos adatokat hoznak nyilvánosságra. A magyar tőzsdét leginkább a reggeli Mol- és OTP-gyorsjelentés mozgathatja ma.

Az Egyesült Államokban magyar idő szerint délután negyed négykor közlik az ipari termelés áprilisi adatait, az elemzői konszenzus alapján 0,3 százalékos csökkenést várnak a márciusban tapasztalt ugyanekkora növekedés után. Előtte magyar idő szerint fél háromkor megjelennek a szokásos heti munkanélküliségi adatok, melyekre mindig figyel fél szemmel a piac, mivel egy esetleges kiugróan rossz vagy jó adat jelentős hatással lehet.

Három órakor közlik a tőkebeáramlás márciusi adatait, melyekben jelentős visszaesést várnak a szakemberek februárhoz képest. Az év második hónapjában tapasztalt 72,5 milliárd dolláros tőkebevitlhez képest most 62,5 milliárdos eredményt várnak.Délután négykor a philadelphiai FED feldolgozóipari indexét közlik a hatóságok, míg este a lakáspiaci index jelenik meg. Közben Ben Bernanke FED-elnök is beszédet mond.

Európában már reggel közölték az első jelentős adatokat: a német gazdaság növekedése felülmúlt a várakozásokat, az 1,8 százalékos becslés után 2,6 százalék lett az első negyedéves növekedési adat. Az infláció a vártnak megfelelően alakult, 2,4 százalékos volt a pénzromlás a múlt hónapban Németországban.

Délelőtt az eurozónából is inflációs adatok jelennek meg, az elemzők 3,3 százalékos inflációt várnak a márciusi 3,5 százalék után. Mindez azért lehet lényeges, mert jelentősen befolyásolhatja az Európai Központi Bank monetáris politikáját is, a bank inflációs célja ugyanis 2 százalék.

Szintén ma jelenik meg az eurozóna gazdaságának növekedési adata az első negyedévet illetően, a szakemberek lassulásra számítanak: a tavalyi negyedik negyedév 2,2 százalékos növekedése után most 1,9 százalék az elemzői konszenzus. Az adatok megjelenése után kora délután az Európai Központi Bank elnöke, Jean-Claude Trichet mond beszédet, mely szintén magára irányíthatja a piac figyelmét.


LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!