Előzetesen úgy tűnik, hogy magukhoz térhetnek a vezető amerikai részvényindexek a mai nyitás után, de a túlzott optimizmus sem indokolt, mivel még lehetnek meglepő hírek a bankok megmentésével kapcsolatban. Bush elnök ezekben a percekben mond beszédet, a szavaira odafigyelnek világszerte, a beszéd talán további megnyugvást hozhat a hektikus piacra.
A határidős kontraktusok alapján a Dow Jones index 1,86 százalékos emelkedéssel 10 669 ponton nyithat ma délután a tegnapi közel 7 százalékos zuhanást követően. A Standard & Poor's index esetében 2,66 százalékos javulást mutatnak a futures indexek, míg a Nasdaq 1,64 százalékos ugrással indíthat ma.
Tegnap szinte az egész amerikai társadalom meglepődött, hogy a kongresszus nem szavazta meg a mentőcsomagot, mivel mindenki arra számított, hogy a képviselők rábólintanak a kormány tervére. Bush elnök délután tart beszédet, melyben várhatóan azt fogja kiemelni, hogy a kudarc ellenére valamilyen mentőakcióra szükség lesz, hogy mérsékeljék a bankok veszteségeit.
A nyitás előtt nem sokkal jelent meg a S&P és a Case-Shiller közös lakásár-indexe, mely a júniusi 15,9 százalékos esés után júliusban 16,3 százalékos értékcsökkenést mutatott. Az elemzők 16 százalék körüli értékre számítottak, így nem igazán volt meglepő az adat. Délután további két fontos makroadatot közölnek: a chicago-i beszerzési menedzserindex 54 pontig eshet vissza a konszenzus alapján, míg a fogyasztói bizalom 55 pontra csökkenhet a múlt havi 56,9 pontos értékről.
A befektetők többsége a következő napokban várhatóan továbbra is a kongresszusra és a Fehér házra fog figyelni elsősorban, fontosak lehetnek a vezető gazdaságpolitikusok nyilatkozatai az elutasítás után.
Az elemzők kiemelik még a bankok forráshiányát, hiszen a bankközi kamatok rekordszintre emelkedtek világszerte a tegnapi sokk után, így a pénzintézetek sokkal könnyebben kerülhetnek bajba, mivel nehezebben jutnak forrásokhoz.