3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Jól kezdték az évet a befektetési alapok: vagyonuk mostanra a válság előtti szintre ért. A Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (BAMOSZ) legfrissebb, januári jelentése szerint ehhez, csakúgy mint az elmúlt hónapokban elsősorban a lakossági befektetők lelkesedésére volt szükség.

Jól kezdték az évet a befektetési alapok: vagyonuk mostanra a válság előtti szintre ért. A Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (BAMOSZ) legfrissebb, januári jelentése szerint ehhez, csakúgy mint az elmúlt hónapokban elsősorban a lakossági befektetők lelkesedésére volt szükség.

„2008. áprilisa óta nem volt ennyi pénz a befektetési alapokban, mint most. A felfutó hozamok láttán, illetve a fokozatos kamatcsökkentések hatására januárban tovább nőtt a befektetők bizalma, egy hónap alatt több mint 90 milliárd forintot fektettek az alapokba. ” – magyarázza Temmel András, a BAMOSZ főtitkára.


A BAMOSZ tagjai által kezelt befektetési alapok januárban összesen 94,2 milliárd forintot vonzottak, amellett vagyonukat a piaci teljesítmények is 6,2 milliárd forinttal növelték. A garantált alapokon kívül minden alaptípusba friss pénzek érkeztek, és a lakossági befektetők mellett januárban már az intézményi befektetők is aktivizálódtak. Összességében a januári 3,3 százalékos bővülést követően, a hónap végén a BAMOSZ tagok 410 hazai befektetési alapban 3 099 milliárd forintot kezeltek.

A legérdekesebb tendencia a részvényalapoknál mutatkozott, hiszen míg tavaly a tőkepiacok felfutása után a befektetéseken felgyűlt hozamokat a legtöbben realizálták, azaz kivonták pénzüket a részvényalapokból, az év eleji kisebb részvénypiaci lassulás miatt januárban megint jelentős tőkebeáramlás jelentkezett. (Összesen 8,6 milliárd forint értékben érkezett új befektetés ezen termékekbe, melynek hatására vagyonuk 3 százalékkal nőtt, míg piaci teljesítményük 1,7 milliárdot hozott.)

Ennek ellenére a legnépszerűbbek még mindig a pénzpiaci alapok, ráadásul ezek vagyona januárban az átlagnál valamivel gyorsabban, 5 százalékkal gyarapodott, miután összesen 54 milliárd forint friss tőke érkezett ezekbe az alapokba, és csaknem 6 milliárd forint hozamot termeltek.

A legek sorában következő kötvényalapokba több mint kilenc milliárd forintot fektettek januárban, előző havi veszteségüket ledolgozva, 4,3 milliárd forint hozamot is termeltek, ezzel a ”hónap alaptípusaként ” a legnagyobb, 6,6 százalékos növekedést érték el.

A nyilvános garantált alapoknál még várat magára a valódi trendforduló: a decemberi növekedés után januárban megint csökkent a vagyonuk, ezúttal 2,1 százalékkal.

Az ingatlanalapok se zártak rossz hónapot: közel nyolcmilliárd forint friss pénzt sikerült magukhoz vonzaniuk, hozamuk pedig másfél milliárd forint volt a januárban.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!