Saját tőke alapján vizsgálva továbbra is viszonylag olcsók a magyar papírok, az A kategória cégei az egy részvényre jutó vagyon 1,2-szeresén forognak. Bőven akad ráadásul olyan papír, amelyért a vállalatban lévő "vas" árát sem fizetik ki, a TVK, a Rába, a Mol és a Danubius is az egy részvénye jutó saját tőke értéke alatt cserél gazdát. (Ez utóbbi könyveiben ráadásul még a kilencvenes években megállapított árakon szerepelnek az ingatlanok.)
A legmagasabb P/BV mutatóval meglepő módon a Zwack forog, az unicumgyártót a saját tőke háromszorosára értékeli a piac. A korábban 400 százalék felett is megforduló FHB-t és OTP-t jelenleg 172 és 133 százalékon jegyzik, ami - figyelembe véve, hogy a válság előtt a nagyobbik bank a saját tőke 5-6-szorosán is akvirált - egyáltalán nem mondható magasnak.
A nyereségtermelő képesség alapján azonban már viszonylag túlárazottnak tűnnek a magyar papírok, az A kategória cégeit ugyanis átlagosan a tavaly megtermelt nyereség 13,4-szeresére értékeli a piac. Az össznyereség ráadásul várhatóan az idén sem nő különösebben, hisz a profit legnagyobb részéért felelős Mol piaci környezete továbbra sem javult, a Telekom nyeresége immár évek óta stagnál, a Richter vezetése csökkenő eredményt prognosztizál és az OTP esetében is inkább változatlan profitot jósolnak az elemzők - így a viszonylag magas értékeltségi szint egyedül az árfolyamok esésével csökkenhet.
A nyereségtermelő képesség alapján (P/E) a legolcsóbbak a Magyar Telekom részvényei, melyekhez a tavalyi profit kilencszereséért hozzá lehet már jutni, de nem különösebben magas az OTP 10,6-os mutatója sem, áll a Napi Gazdaságban.
Még mindig elég olcsók az OTP-részvények
A saját tőkéhez viszonyítva még mindig viszonylag olcsónak tűnnek a magyar részvények, a nyereségtermelő képesség alapján viszont úgy tűnik, kicsit elszaladtak az árfolyamok, írja a Napi Gazdaság. Ami az OTP-t illeti, a cég papírjaihoz saját tőke és nyereségtermelő képesség alapján számítva is elég kedvező áron lehet hozzájutni.