3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Megállt az élet a világ pénzügyi piacain. Vagy még jobban beszakadunk, vagy felpattanunk.

Az orosz piacot ma kinyitják, hogy a csődbe ment KIT bank ügyleteit (melyet a Gazprombank vesz meg) elszámolják. Amúgy zárva. Még nekik van a legtöbb eszük.

Az USA-ban a Morgan St. felkínálja magát a Wachovianak (vak és süket házassága), hogy ezzel is mutassa, kész BÁRMIRE, csak ne hajtsák csődbe. Az invesztment banking biznyiszmodell ezzel MEGSZÜNT létezni: no M&A, no Buy-outs-ins, no new issues, no trading. Nothing! Itt állunk. DURVA!!! Ez kérem a 30-as évek bugyra. Akkor a megoldás az volt (úgy gondolták), hogy a befektetési bankokat és a kereskedelmi bankokat szétválasztják egymástól. Most meg az a megoldás, hogy ismét összedobják őket. Mit mutat ez? Az hogy SENKINEK HALVÁNY LILA GŐZE SINCS. Azt.

Az SEC meg akarja mától gátolni a short sellinget (ha nincs papírod hozzá), de az Up-tick szabályt nem vezetik be újra, amit pont a kredit krízis kezdetén töröltek el. Ezek idióták - már elnézést. Sokkal szigorúbb szabályozás kell. Mindenkit agyon shortolnak, és senki nem mer belevenni, sőt még ő is ráad, mert fél, hogy megkérdezik, van-e nekünk és mennyi az XY papírból, ami ennyit esik. PSZICHOLÓGIA! Ezt a kört meg kell törniük, ha hamarabb tették volna, az AIG és sok mindenki nem került volna ebbe a helyzetbe. Ugyanis azzal, hogy hagyták, hogy ide fajuljon azt érik el, hogy a normális üzletmenet profitja is csökkenni kezd, hiszen az emberek megijednek a hírektől. És akkor ez is önbeteljesítő próféciává válik. NINCS ENNYI eszük a szabályozóknak??? És akkor a dilettáns mit sem tudó McCain azt mondja, hogy az AIG-t veszni kell hagyni. Ez egy idióta, "fingja" sincs hogy mit mond és, hogy az milyen következményekkel járna. A 30-as évek boomfázis lenne ahhoz képest, ami akkor ránk várna. Lehet így is késő már... . A kár, ami a piacot érte túl nagy sajnos... .

Megoldás: SOKKAL szigorúbb banki szabályozás. A bankok azért vannak, hogy a gazdaságot ellássák a kellő likviditással, és nem azért, hogy mindenféle kiagyalt, ki nem tesztelt terméket eladjanak tudatlan, dilettáns alapkezelőknek és másoknak. A BASEL I/II nem ér semmit, mivel a ratingek (Moodys, S&P) nem érnek sok esetben semmit + plusz a kockázat sok esetben nem mérhető. Ide egy szigorú saját tőkéhez mért eszközállomány alapú szabályozás kell: assets to equity. Ennyi. Össze kéne ülni az országoknak, bankvezéreknek és egy globális akciótervet kidolgozni, újratőkésíteni akit kell, ha kell állami kötvényekkel/részesedéssel. Ez van. Másképp NEM fog menni. I tell you man... .


Remélem mindenki elég befőttet rakott el, szép nézni őket a polcon.. .

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!