A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 76 ponttal, 0,49 százalékkal nőtt, és 15468 ponton zárt. Az S&P 500-as mutató 10 pontot, 0,58 százalékot emelkedett, és 1755 ponton zárta a napot. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 9 ponttal, azaz 0,24 százalékkal erősödött, és záráskor 3931 ponton állt.
A nap legfontosabb amerikai gazdasági adata a munkaerőpiacra vonatkozott. A munkaügyi minisztérium statisztikai hivatalának kedden közzétett adatai szerint szeptemberben 148 ezer új munkahely jött létre az Egyesült Államokban, ebből 126 ezer a magánszektorban, az elemzők viszont összesen 180 ezer új munkahelyet vártak. A munkanélküliség közben 7,3 százalékról 7,2 százalékra csökkent.
Bár a foglalkoztatási adatok nem voltak kedvezőek, annyira nem is lettek rosszak, hogy komoly aggodalmat keltsenek a befektetők körében. A Reuters hírügynökségnek nyilatkozó piaci elemzők szerint a jelentés tulajdonképpen ideális volt, mert arra fogja kényszeríteni a Fed vezetőit, hogy továbbra se fogják vissza a most futó kötvényvásárlási programjukat. Ez gyakorlatilag a szabad tőkeforrások további biztosítását jelenti a befektetők számára, így kedvező fordulatnak számít.
A tőzsdén a Transocean részvényei 5,6 százalékot erősödtek, mert a cég fogja váltani a Dell papírjait az S&P 500-as listáján. A negyedéves jelentése miatt hétfőn jó napot záró Netflix papírjai kedden 6,4 százalékot gyengültek, a Whirlpool részvényei (szintén a negyedéves jelentése miatt) 10 százalékot erősödtek. A fontosabb cégek közül a Delta Air Lines, az Exxon Mobil, az IBM és az AT&T részvényei emelkedtek, a Microsoft, a General Electric és a United Tech papírjai gyengültek.
MTI