Amerikában a gazdaság kétharmadát a belföldi fogyasztás teszi ki, ezért kísérik minden hónapban különös figyelemmel a munkanélküliségi adatokat. Ha ugyanis sokan elvesztik a munkájukat, akkor várható a fogyasztás visszaesése. Amerikán kívül még Németországban várhatók ma jelentős makroadatok: az ipari termelés áprilisi számait közlik a hatóságok.
Magyar idő szerint délben jelenik meg a német ipari termelés áprilisi alakulása. Az elemzők azt várják, hogy havi szinten 0,2 százalékkal emelkedett az ipar termelése a márciusi 0,5 százalékos visszaesés után. Éves szinten az előrejelzés szerint 6,3 százalékkal nőtt a német ipar teljesítménye a márciusi 4,7 százalékos emelkedés után.
Délután fél háromkor a tengerentúlon közlik a munkanélküliség májusi alakulását. Az elemzők azt várják, hogy az áprilisi 5 százalékról a múlt hónapban 5,1 százalékra emelkedett a munkanélküliségi ráta. A munkanélküliségi adatokkal egyidőben közlik az átlagos munkabérek alakulását és a heti átlagos munkaórák számát. A szakemberek szerint a múlt hónapban 0,2 százalékkal emelkedett az átlagós órabérek mértéke, éves szinten pedig 3,4 százalékos emelkedést valószínűsítenek. A heti átlagos munkaórák száma az előrejelzés szerint változatlanul 33,7 óra.
A nem mezőgazdaságban foglalkoztatottak számában viszont visszaesést valószínűsítenek a piaci szereplők: az áprilisi 20 ezres csökkenés után most 52 ezres esést várnak.
Szintén ma közlik az amerikai hatóságok a nagykereskedelmi raktárkészletek alakulását: a márciusi 0,1 százalékos csökkenés után áprilisra a készletek 0,5 százalékos emelkedését jósolják.