3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Egész nap tegnapi értéke alatt állt a BUX index, mely végül 2,39 százalékot bukott a zárásig. A nap vesztese a Mol lett, az olajpapírok több mint 5 százalékkal lettek olcsóbbak.

A negatív nemzetközi hangulat és a mai újabb gyenge makroadatok hatására nagyot esett a BUX index. Az amerikai pénzügyi szektorban tegnap felerősödtek a félelmek, ez is gyengítette világszerte a tőzsdéket. Délután újabb gyenge makroadatok jelentek meg a tengerentúlon: a kiskereskedelmi forgalom a vártnál kisebb mértékben emelkedett júliusban, az importárak viszont a jósoltnál nagyobb mértékben emelkedtek.

A BUX index végül 20 260 ponton zárt, ez 2,39 százalékkal lett alacsonyabb keddi értékénél. A napi részvényforgalom átlagos volt, kicsivel több mint 20 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a papírok. A vezető részvények a Richter kivételével gyengültek ma. A Mol több mint 1000 forintot veszített, a 16 850 forintos árfolyam 5,6 százalékkal volt alacsonyabb a tegnapinál. Az OTP 2,07 százalékkal lett olcsóbb, 6801 forintba kerültek délután a bank részvényei. A Magyar Telekom 1,25 százalékos bukás után 790 forinton állt a nap végén.

Vegyesen szerepeltek ma a gyógyszerpapírok, melyek közül az Egis 4,76 százalékot veszített értékéből, a Richter viszont 1,61 százalékkal drágult.

Jórészt gyenge makroadatok jelentek ma meg a tengerentúlon: a kiskereskedelmi forgalom a várt kismértékű bővülés helyett minimális visszaesést mutatott, az autóeladások kiszűrésével pedig 0,4 százalékos volt a növekedés a júniusi 0,8 százalék után. A magyar tőzsdezárással egyidőben hozták nyilvánosságra a múlt heti olajkészleteket, melyek 400 ezer hordós csökkenést mutattak az előző 1,7 millió hordós bővülés után.

Holnap is fontos makroadatok jönnek, melyek nagyban befolyásolhatják a tőzsdék irányát a hétvége előtt. Amerikában a júliusi inflációs adatok lesznek a legfontosabbak, míg itthon az OTP második negyedéves gyorsjelentése és a második negyedéves becsült GDP-adat várható.

Az elmúlt napok csökkenését nem tudta folytatni az olajár, ma különösen a délutáni készletadatok megjelenése után drágult a nyersanyag. A magyar tőzsdezárás után 115,38 dollárba került egy hordó olaj, ami 2,37 dollárral volt magasabb a tegnapi árnál.

A vezető nyugat-európai indexek is gyengültek ma a negatív nemzetközi hangulatnak köszönhetően: a francia CAC 40 index délután 2,38 százalékkal állt tegnapi értéke alatt, az FTSE 1,74 százalékot bukott, míg a DAX 2,26 százalékot veszített értékéből.

Amerikában a gyenge kiskereskedelmi adatoknak és a pénzügyi szektor problémáinak volt köszönhető a mai negatív nyitás. Néhány óra alatt a Dow 1,27 százalékot veszített tegnaphoz képest, a Standard & Poor's 0,68 százalékkal gyengült, a Nasdaq pedig 0,28 százalékkal állt alacsonyabban a kereskedés első felében, mint a tegnapi záráskor.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!