A trieszti központú társaság 873 millió eurós nyeresége nagyjából megegyezik a 869 millió eurót valószínűsítő elemzői várakozásokkal. A piaci tőkeérték alapján az Allianz és az AXA után a harmadik számú európai biztosító díjbevétele is a várakozásoknak megfelelően alakult.
A Generali hasonló pályát futott be az első félévben, mint nagy versenytársai; az eredmények a gazdasági válság enyhülésével ismét erőre kapó életbiztosítási üzletág teljesítménye révén javultak, annak ellenére, hogy a természeti katasztrófák - például a chilei földrengés - miatt nőtt a kártérítési kifizetések összege. A társaság szerint az adózott nyereség az év egészében a tavaly elért 1,3 milliárd euró körül alakulhat.
A Generali az utóbbi években óvatos terjeszkedésbe kezdett a nagy növekedést ígérő piacokon, Közép- és Kelet-Európában, Indiában, Kínában és az Egyesült Arab Emírségekben, és az idén belép a vietnámi piacra.
Az 1831-ben alapított trieszti biztosító 43 évi kényszerszünet után 1989-ben tért vissza Magyarországra. A társaság befektetési szolgáltatásokat is nyújt, és egyebek mellett nyugdíjpénztárt és egészségpénztárt működtet.
A Generali-Providencia Biztosító Zrt. a múlt évet 127,7 milliárd forintos díjbevétel mellett 13 milliárd forintos adózás utáni eredménnyel zárta. Az életbiztosítási díjbevétel 43,5 milliárd forintot tett ki, amelyből 7,2 milliárd volt az egyszeri- és eseti díjas díjbevétel. Amennyiben ez utóbbi 10 százalékát számítja be a társaság az éves díjbevételébe - ez a korrigált díjbevétel - akkor a piaci részaránya 17,1 százalékra növekszik.
A teljes magyar biztosítási piac díjbevétele 6,7 százalékkal csökkent 2009-ben. A Generali-Providencia díjbevétel csökkenése a piaci átlagnál kisebb, 4,8 százalék volt.
MTI