2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A harmadik negyedévben 0,7 százalékkal nőni tudott a hazai befektetési alapok vagyona, az év eleje óta viszont már 4,9 százalékos volt a vagyon csökkenése - derül ki a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének (BAMOSZ) tájékoztatójából. Szeptember végén összesen 3032 milliárd forintnyi vagyont kezeltek az alapok hazánkban.

A nehézségek ellenére a harmadik negyedévben is nőni tudott a befektetési alapok által kezelt vagyon, azonban a 0,7 százalékos bővülés ellenére idén már közel 5 százalékkal csökkent az alapok vagyona - derül ki a BAMOSZ összesítéséből.

Az év első kilenc hónapjában hetvennel nőtt az alapok száma. A harmadik negyedévben 33 milliárd forint tőke érkezett az alapokba, az év eleje óta pedig már 76 milliárdos volt a kivonás összességében. A piaci teljesítmények a negyedévben 12 milliárd forint veszteséget jelentett a befektetőknek, míg év eleje óta összesen 99 milliárd forint veszteség keletkezett az alapokban.


Összességében szeptember végén 391 alapot kezeltek a BAMOSZ tagjai, ezek összvagyona 3032 milliárd forint volt. Ennek 58,1 %-a a nyilvános nyíltvégű értékpapíralapokban, míg további 17,4 %-a a nyilvános nyíltvégű ingatlanalapokban (és ingatlan alapok alapjaiban) volt. A zártvégű speciális alapokban tartott vagyon aránya a negyedév végén 14,3 % volt. A vagyon 3,7 %-át nyilvános nyíltvégű speciális (garantált és származtatott) alapokban, 5 %-át zártkörű értékpapíralapokban, 0,7-0,8 %-át pedig nem nyilvános nyíltvégű ingatlanalapokban, illetve zártkörű garantált és származtatott alapokban kezelték.

Forrás: BAMOSZ

Az utóbbi években trendszerűen csökkenő arány ellenére még mindig a nyilvános nyíltvégű értékpapír befektetési alapok a legmeghatározóbb formái az alapoknak, a negyedév elején 172 ilyen alapot kezeltek hazai alapkezelők. Ezek vagyona 1.762 milliárd forint volt 2008. szeptember 30-án, ami 2,7 %-kal alacsonyabb a megelőző negyedév végi értéknél, és 13,5 %-kal az év eleji értéknél. A negyedévben az alapokat 56 milliárd forint tőkekivonás sújtotta, míg az alapok 6,5 milliárd forint hozamot termeltek. Az első kilenc hónapban összesen 216 milliárd forintot vontak ki az alapokból, míg a piaci teljesítmények közel 62 milliárd forinttal csökkentették az alapok vagyonát.

Forrás: BAMOSZ

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!