21,5 milliárd forintos nettó eredményt ért el a Magyar Telekom az első negyedévben, ez 2,9 százalékkal maradt el az egy évvel korábbi időszaktól. Ehhez hozzájárult az EBITDA csökkenése és a pénzügyi költségek emelkedése, amit csak részben ellensúlyozott az amortizációs költségek csökkenése és a csökkenő nyereségadó.
2008 első negyedévéhez képest 2 százalékkal estek vissza a Magyar Telekom bevételei az év első három hónapjában, a szakemberek előzetesen nagyjából ilyen mértékű csökkenésre számítottak. A bevételcsökkenés oka elsősorban a vezetékes és mobil hang alapú bevételek csökkenése Magyarországon, de a vezetékes internet bevételek is estek. Ezen csökkenéseket csak részben ellensúlyozta a mobil internet, a rendszerintegrációs és információtechnológiai, adat és TV szolgáltatásokból származó bevételek növekedése, valamint a nemzetközi leányvállalatok bevételeinek a forint gyengüléséből adódó emelkedése.
Az EBITDA 6,3 százalékkal csökkent a kérdéses időszakban, az EBITDA ráta így 40,5 százalékos volt. A vizsgálattal kapcsolatos költségek és a végkielégítéssel kapcsolatos kiadások emelkedése nélkül az EBITDA csökkenése csak 5,6 százalékos volt, ezen rendkívüli tételek nélkül az EBITDA ráta 41,8 százalék.
Az üzleti tevékenységből származó nettó cash-flow 49,1 milliárd forintról 50,5 milliárd forintra nőtt. Az EBITDA csökkenését és a nettó pénzügyi költségek növekedését ellensúlyozta a működőtőke-igény csökkenése és az alacsonyabb fizetett nyereségadó.
A nettó adósságállomány 238,7 milliárd forintról 217,8 milliárd forintra csökkent 2009. március végére a 2008. március végi szinthez képest. A nettó eladósodottsági ráta (a nettó adósságnak a nettó adósság + összes tőkére vetített aránya) is csökkent, 2009. március végén 24,8 százalék volt.
„Az első negyedévben nehéz helyzetben kellett helytállnunk elsősorban a vezetékes piacon tapasztalható kiélezett verseny miatt, valamint a romló gazdasági környezet következtében, melynek hatásai a Magyar Telekom valamennyi üzletágában érezhetőek voltak" - mondta el Christopher Mattheisen, a cég elnök-vezérigazgatója. "Annak ellenére, hogy az idei évre vonatkozó célkitűzéseink nyilvánosságra hozatala óta a külső gazdasági környezet jelentősen romlott, és feltételezve, hogy a helyzet nem súlyosbodik tovább, a kitűzött céljainkat fenntartjuk" - tette hozzá a cégvezető.