3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A hétfői után ma is nagyot estek a részvényárak a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX délután 3,05 százalékkal zárt hétfői értéke alatt. A vezető részvények közül az OTP lett ismét a nap vesztese 7,5 százalékos zuhanásával, de a Mol is 4,35 százalékot veszített a végére.

A hétfői komoly szakadás után a keddi napon sem tudott magához térni a Budapesti Értéktőzsde, a várt pozitív korrekció helyett ismét zuhantak a részvényárak. A vezető papírok közül az OTP és a Mol buktak a legtöbbet, a Richter viszont meglepően jól szerepelt. Úgy tűnik, hogy az Európába is begyűrűző hitelválság továbbra sem kíméli a magyar részvénypiacot, pedig a nyugat-európai tőzsdék délután már kismértékű pluszban álltak a tegnapi fekete nap után.

A BUX index a kereskedés végén 17 442 ponton zárt, ez 3,05 százalékkal maradt el a hétfői értéktől. A részvényforgalom kimondottan magas volt, a végére 36 milliárd forint cserélt gazdát a piacon. A vezető papírok közül az OTP járt a legrosszabbul, a tegnapi közel 11 százalékos szakadás után a bank részvényei ma újabb 7,49 százalékkal zuhantak vissza, 5190 forinton zártak.


Meglepetésre délután meredek zuhanásba kezdett a Mol is, mely a nap első felében még jól tartotta magát. Az olajpapírok a végére 4,35 százalékkal gyengültek, 13 840 forintot értek. A Magyar Telekom a keddi napot megúszta 0,64 százalékos gyengüléssel, 771 forintba kerültek a cég részvényei a kereskedés végén.

Felemás napot zártak a gyógyszeripari részvények, melyek közül az Egis 3,24 százalékkal olcsóbb lett, a Richter viszont 3,31 százalékos javulással 32 800 forintig tudott felkapaszkodni.

Az elmúlt napokban több negatív pletyka is megjelent nagy európai bankokkal kapcsolatban, az Erstéről és a Raiffeisenről is elterjedt, hogy komoly bajba kerülhetnek a hitelválság miatt. A részvények ma folytatták mélyrepülésüket: az Erste 5,5 százalékkal lett olcsóbb délutánig, míg a Raiffeisen 7,9 százalékos mínuszban állt a magyar tőzsde zárásakor.

Igazán jelentős makroadat ma sem jelent meg, a befektetők jórészt a hitelválság európai következményeire fókuszálnak, kevesebb figyelem hárul a makrogazdasági események felé.

A forint ma jórészt a 248-250 közötti sávban ingadozott, néha rövid időre áttörte a 250-et, de aztán hamar visszaerősödött. Délután a tőzsdezárás után 248,35 forintot kellett adni egy euróért a devizapiacon.

Az olaj árára mostanság kevésbé figyelnek a befektetők, mivel leköti őket a hitelválság európai terjedése. Ma délután 90,56 dollárba került egy hordó nyersolaj az árupiacokon, ez 2,75 dollárral volt magasabb a hétfői árnál.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!