3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A hosszú hétvége után ismét zuhanással kezdett a Budapesti Értéktőzsde, a BUX index több mint 10 százalékkal esett vissza a kezdés után. A Mol 15 százalékot veszített értékéből, de az OTP és a Richter is több mint 10 százalékkal lettek olcsóbbak. A pesti börze most pótolja be az elmaradt esést, melyet a nemzetközi piacok csütörtökön és pénteken produkáltak.

A szerdai biztató teljesítmény után hétfőn reggel megint kiütötték az OTP-t a nyitást követően, több mint 10 százalékkal lettek olcsóbbak a bank papírjai. Ennél is nagyobbat bukott a Mol, mely elérte a 15 százalékos limitet is. A nemzetközi tőzsdéken a recessziós félelmek és a vártnál gyengébb vállalati eredmények miatt alakult ki pesszimista hangulat, ez gyűrűzött be hétfőn a BÉT-re is.

A Budapesti Értéktőzsde BUX indexe a nyitás után nem sokkal 10,31 százalékkal állt múlt szerdai értéke alatt, 10 688 pontig esett vissza a mutató. A vezető papírok közül a Mol, az OTP és a Richter is 10 százalék feletti mértékben zuhantak vissza, de nagyot esett a TVK és a Fotex is.


Az OTP szerdán már biztató teljesítményt mutatott, hosszú idő után pluszban tudott zárni, majd hétfőn reggel 11,45 százalékos esés után 2390 forintot ért. A Merrill Lynch múlt csütörtökön a korábbi 4800 forintról 2747 forintra csökkentette a magyar bank célárát, közben az OTP tovább vásárolja a saját részvényeit.

A Mol 13,59 százalékot veszített értékéből a nyitás után, 8295 forintba kerültek az olajcég papírjai a tőzsdén reggel. A Magyar Telekom a kezdést megúszta 3,04 százalékos mínusszal, 543 forintot értek a távközlési részvények háromnegyed tízkor. Zuhanással kezdték a hetet a gyógyszergyártók is: az Egis 11 százalékos esés után 8900 forintba került, míg a Richter 24 500 forintos ára 10,75 százalékkal maradt el a szerdaitól.

A hétfői kereskedést jelentősen befolyásolhatja a forint árfolyama, az utóbbi napokban ugyanis a magyar deviza került a középpontba. Hétfőn reggel kis gyengülés után 275,82-nél állt az árfolyam, úgy tűnik, hogy a 275-ös árfolyam környékén stabilizálódhat a forint.

Vasárnap Washingtonban bejelentették, hogy hazánk megállapodott az IMF-fel a segítségnyújtásról, ez újabb lépés lehet a piacok megnyugvása felé. A megállapodás részleteit a napokban hozzák nyilvánosságra, egyelőre csak annyit tudni, hogy jelentős segítségre számíthatunk a Valutaalaptól.

A hét első napján megjelenő makroadatok közül a német Ifo hangulatindexek alakulása lehet fontos, míg Amerikában az újlakás-értékesítések múlt havi statisztikája jelenik meg délután. Henry Paulson pénzügyminiszter beszédet mond a tengerentúlon a nap második felében, arra szintén figyelhetnek a befektetők.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!