Láthatóan a FED fenn szeretné tartani a hangulatot, nem szeretné, hogy az tovább romoljon. Amennyiben a részvények elindulnának tovább lefelé, az hatványszerűen felerősítené a problémákat:
- negatív jóléti hatások (megtakarítások értékének rohamos csökkenése)
- további "pánik" a hitelpiacokon, további margin-callok és eszközleértékelések a bankoknál, akkut finanszírozási problémákhoz vezetve bizonyos pénzintézeteknél.
A FED akciója más részről is egy kicsit pánikszerű: a korábbi precedenssel ellentétben a FED immáron jelzálogpapírokat is elfogad, melyekért cserében treasuryt ad a bankoknak. Jelzálogpapírokat, persze magától érthetődően "AAA" papírokat.
A FED-nek nem sok fegyvere maradt. És ezzel nem is oldja meg a problémákat. Hihetetlen újratőkésítésre van szükség, hogy a még leírandó dolgok helyét feltöltsék és újból hitelezni tudjanak a bankok (tisztelet a számos kivételnek).
És emellett ott van az infláció is. Az inflációs kötvények reálhozama NEGATÍV az USA-ban. Erre nem nagyon volt még példa, azaz (persze egy kicsit felnagyítva a sok lemmingtől, akik mind u.azt a stratégiát nyomják) a befektetők hajlandóak fizetni azért, hogy a várható infláció ellen - melyet a FED ezzel a kamatvágással elér (a gyenge USD által legfőképp) - védekezzenek. Olaj 108USD, idénre 4 dolláros benzinárat jósolnak az USA-ban nyárra. Hát az sem fog segíteni sem a gazdaságon, sem az infláción és annak tovagyűrűző hatásain.
Feledjük el a nagy részvénybullt. Sok, és egyre több itt még a megoldatlan probléma. Max ilyen shortzárások lehetnek a következő hónapokban. EGYEDÜL ami kicsi vigaszt ad a shortok hihetetlen mértéke. Tegnap láttuk ezt az OTP-ben is, és az USA részvényeknél legfőképp. Ez is azt mutatja: sok a pénz még a világban, legfőképp ilyen olajár mellett. Csak újra kell allokálni. Az USA ezzel megszűnik nagyhatalom lenni: kiárusítja magát, "olcsó" dolláron szépen reáljavakat vesznek arab, ázsiai és orosz befektetők. Ezen felül az USA adósságát is ők tartják a kezükben. Ki áll győzelemre ebben a más fronton (nyersanyagok) folyó "hidegháborúban"? Na de ez más tészta.
Ami tény: a piac legalább még 10%-kal túl magasan van, melynek sok oka van. De ha a problémák nem javulnak, a piacok könnyen elveszthetik a hitet a FED-ben is, hiszen már kijött a nagyágyúval. És akkor lefordulunk azokról a mélypontokról... .
Ami csak a két félre tartozik!
Ön tudja, hogy milyen lehetőségek rejlenek egy menedzserszerződésben? (x)