3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Fura érzésem támadt tegnap. Januárban a legnagyobb pánik idején jött a FED, a pániknak megfelelő, kamatvágása. Tegnap a piacok ismét a januári mélyponton voltak, már minden elemzés azzal fenyegetett, hogy most lefordulunk. Erre a FED kijött a "szupercsomaggal", megmentve a részvénypiacokat -újfent- egy nagyobb zakotól és a piac technikai állapotának további romlásától. Igen, már a FED is technikai elemző lett, mint sok mindenki más. Ez is komolytalan. Mindegy hogy áll a gazdaság, de " most "doubble bottom" van és jön a rally" - irogatják már megint sokan.

Láthatóan a FED fenn szeretné tartani a hangulatot, nem szeretné, hogy az tovább romoljon. Amennyiben a részvények elindulnának tovább lefelé, az hatványszerűen felerősítené a problémákat:

- negatív jóléti hatások (megtakarítások értékének rohamos csökkenése)
- további "pánik" a hitelpiacokon, további margin-callok és eszközleértékelések a bankoknál, akkut finanszírozási problémákhoz vezetve bizonyos pénzintézeteknél.

A FED akciója más részről is egy kicsit pánikszerű: a korábbi precedenssel ellentétben a FED immáron jelzálogpapírokat is elfogad, melyekért cserében treasuryt ad a bankoknak. Jelzálogpapírokat, persze magától érthetődően "AAA" papírokat. (itt a két zárójel közt jegyzem meg, hogy a Moody's tegnap "profitwarningolt": nem megy a biznyisz, na). Persze a maximális futamidő 24 nap (ha jól emléxem), de milyen hatása lenne, ha egy ilyen papír vagy több hirtelen nem annyit érne mint amennyit a FED adott érte? A FED is majd "negyedéves jelentésében" leírja?? Milyen hatása lenne ennek a dollárra és az USA-kötvényhozamokra?
A FED-nek nem sok fegyvere maradt. És ezzel nem is oldja meg a problémákat. Hihetetlen újratőkésítésre van szükség, hogy a még leírandó dolgok helyét feltöltsék és újból hitelezni tudjanak a bankok (tisztelet a számos kivételnek).

És emellett ott van az infláció is. Az inflációs kötvények reálhozama NEGATÍV az USA-ban. Erre nem nagyon volt még példa, azaz (persze egy kicsit felnagyítva a sok lemmingtől, akik mind u.azt a stratégiát nyomják) a befektetők hajlandóak fizetni azért, hogy a várható infláció ellen - melyet a FED ezzel a kamatvágással elér (a gyenge USD által legfőképp) - védekezzenek. Olaj 108USD, idénre 4 dolláros benzinárat jósolnak az USA-ban nyárra. Hát az sem fog segíteni sem a gazdaságon, sem az infláción és annak tovagyűrűző hatásain.

Feledjük el a nagy részvénybullt. Sok, és egyre több itt még a megoldatlan probléma. Max ilyen shortzárások lehetnek a következő hónapokban. EGYEDÜL ami kicsi vigaszt ad a shortok hihetetlen mértéke. Tegnap láttuk ezt az OTP-ben is, és az USA részvényeknél legfőképp. Ez is azt mutatja: sok a pénz még a világban, legfőképp ilyen olajár mellett. Csak újra kell allokálni. Az USA ezzel megszűnik nagyhatalom lenni: kiárusítja magát, "olcsó" dolláron szépen reáljavakat vesznek arab, ázsiai és orosz befektetők. Ezen felül az USA adósságát is ők tartják a kezükben. Ki áll győzelemre ebben a más fronton (nyersanyagok) folyó "hidegháborúban"? Na de ez más tészta.

Ami tény: a piac legalább még 10%-kal túl magasan van, melynek sok oka van. De ha a problémák nem javulnak, a piacok könnyen elveszthetik a hitet a FED-ben is, hiszen már kijött a nagyágyúval. És akkor lefordulunk azokról a mélypontokról... .

Ami csak a két félre tartozik!
Ön tudja, hogy milyen lehetőségek rejlenek egy menedzserszerződésben? (x)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!