A fejlődő országoké a jövő, ez nem kétséges, sokszor mondtuk itt már. Az utóbbi hetek kínai adatai azonban aggasztóak. A hitelek irtózatos mértékben emelkednek, az export továbbra is gyatra (-25%), ami megy a beruházások, a belső kereslet az autókat leszámítva (adócsökkentés itt) szintén gyenge. Persze a nyersanyagárak mennek, mert Kína veszi őket. De mire?
Kína tárolja őket, de a tárolók lassan megtelnek. Több hajó is várakozik a kikötőkben, és nem tudják kiadni a tartalmukat, mert a tárolók tele vannak.
Amennyiben ez a mostani fellángolás CSAK arra alapul, hogy Kína tovább növeli a kapacitásait, beruház, a bankok kényszerítve vannak a hitelezésre és a nyersanyagokat csak a raktárba veszik, akkor itt még lehet szépen keresni a következő hónapoktól, ha nem hamarabb, a shortokkal. Ez így egy igen gyenge, mesterségesen pumpált növekedés, melyben a világ nem is vesz részt. Ez egy kínai, ázsiai fenomén, meg persze a nyersanyagexportáló országok, mint Ausztrália is benne van. Sőt, ennek meg van a veszélye, hogy a kínai bankrendszer 2 éven belül majd úgy néz ki, mint az amerikai, tele becsődölt fejlesztési hitelekkel. Ennyi, mely édes kevés egy sokak által már látni vélt új bull-piachoz. Ezek mind viharfelhők, lehet nem lesz belőle zivatar, de ne hagyjuk otthon az esernyőt...