3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Több lehetséges vevő is jelentkezett, hogy megvenné a Washington Mutual bizonyos részeit, a jelenlegi pánik közepette egyre több bank kényszerül tőkebevonásra.

Hónapok óta rebesgetik, hogy a Washington Mutual lehet a hitelválság következő áldozata, most azonban úgy tűnik, hogy a versenytársak kimazsolázzák az értékes üzletágakat a cégből. A hírek szerint a JP Morgan, a Bank of America és a Citigroup is érdeklődik a WaMu bizonyos részei iránt, de az egész céget egyikük sem akarja felvásárolni. A bank rendelkezik a legnagyobb betét- és hitelállománnyal Amerikában, ezért lehet értékes a versenytársak számára.

Az elmúlt napokban kialakult pánik beindította a bankfelvásárlásokat a nemzetközi piacokon, a bajba jutott pénzintézetek sorra néznek befektető után. A jelenlegi helyzetben nem nehéz befektetőt találni, mivel a válság miatt olcsóvá váltak a pénzintézetek, a mostani árakon vonzó vételt jelentenek. A versenytársak mellett a befektetési alapok és kockázatkezelő cégek is felsorakoztak a rajtvonalhoz, arra számítanak, hogy a most elértéktelenedett bankokat néhány év múlva sokszoros haszonnal adhatják el.

A Washington Mutual szóvivője tegnap nem kívánta kommentálni a pletykákat, hogy eladnák a cég egy részét, a lehetséges vevők sem erősítették meg, hogy érdeklődnének. Azonban a piaci pletykák ritkán tévedtek az utóbbi napokban, például előre megjósolták, hogy a Morgan Stanley sem sokáig maradhat önálló.

A Washington Mutual értéke már 85 százalékkal csökkent idén a hitelválság miatt elszenvedett veszteségeknek köszönhetően, azonban a cég 2300 irodája és 143 milliárd dolláros betétállománya továbbra is vonzó a versenytársak számára. A potenciális vevőket azonban nem érdekli a bank jelzálogalapú befektetési üzletága, mely 19 milliárd dolláros veszteséget produkált az elmúlt két és fél évben.

"Jelenleg nagyon komoly félelmek uralkodnak a piacon, ezért esett a részvények értéke fundamentális bázisuk alá. Az ilyen felvásárlások egy kicsit csökkenthetik a félelmeket és a kockázatot, hozzájárulhatnak a bizalom helyreállításához" - nyilatkozta a Bloombergnek Jaime Peters, a Morningstar elemzője.

A Washington Mutual eladása szerdán került komolyabban szóba, miután a bank legnagyobb részvényese, a TPG lemondott 1,5 milliárd dolláros követeléséről, ha sikerült eladni a bankot. A TPG még áprilisban 7 milliárd dolláros befektetés ellenében lett tulajdonos a cégben, miután a WaMu visszautasította a JP Morgan vezérigazgatójának felvásárlási ajánlatát. A bank részvényei tegnap 13 százalékkal lettek olcsóbbak a New York-i tőzsdén.

Állítólag korábban a Morgan Stanleynek és a Goldman Sachsnak is felajánlották, hogy vegye meg a Washington Mutualt, de a két cég ezt nem erősítette meg.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!