Nagyon kevés esély van arra, hogy ma szembe tudunk menni a nemzetközi piacokkal, és az amerikai zuhanás ellenére jól teljesítünk. Az egyetlen biztató jel az ázsiai piacok mérsékelt csökkenése lehet. Ha nekik sikerült, akkor akár a pesti tőzsdének is sikerülhet. Persze reálisan nézve valószínűbbnek tűnik, hogy negatív hangulat fog uralkodni a piacon, és lefelé tart majd az index.
Az OTP-nél régóta tátong a 6400-as alsó rés, mely még mindig betöltésre vár. Az utóbbi napokban felfelé próbálkozott a bankpapír, de a 7100 erős ellenállásnak bizonyult. Továbbra is a 6800-7100-as sáv a meghatározó, annak az alja lehet a támasz, 7200 körül viszont már érdemes eladni. De odáig várhatóan nem fog elmenni, mivel akik tegnap vevők voltak, azok lehetnek ma az eladók.
A Mol esetében a 16 000 csupán gyenge támasz, az várhatóan nem fogja majd meg. Az Elliott-ciklusból számolt célár 14 500, valószínűbbnek tűnik, hogy inkább az fog teljesülni.
A Richter esetében jöhet ismét az esés, a duplacsúcsból számított 29 500-as célárat teljesítette. Ez egy gyenge támasz, a 31 150 pedig erős ellenállás, melynek áttörésére kicsi az esély.
A Magyar Telekomban rég volt látható komoly mozgás, a következő jelentős elmozdulás inkább lefelé várható. Előbb 790 a támasz, majd annak elesése után a cél 760. Az ellenállás 830, melyet már megközelített az elmúlt hetekben, de tartósan még nem tudta áttörni.
A BUX index az utóbbi napokban a júliusi mélypontról tesztelte vissza a nyakvonalat, de a rést nem sikerült teljes egészében betöltenie. Napok óta várható, hogy realizálódik a 18 800-as célár, amire van is esély, mivel Amerikában a hétfői hurráhangulat után tegnap kijózanító pofont kapott a pénzügyi szektor. A letörés akkor lenne fals, ha sikerülne 20 300 felett zárni, de ennek szinte nulla a valószínűsége. A csökkenő trendvonal és az 50 napos átlag meghaladása kell(ene) az emelkedéshez, ettől messze van:
Forrás: KBC Equitas