3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az amerikai és ázsiai indexek gyengültek, a forint évek óta nem volt ennyire gyenge, mint most, az OTP-t tovább tépik - ez már éppen elég ahhoz, hogy a hosszú hétvége előtt ne legyen könnyű dolgunk. Várhatóan a BUX index is inkább lefelé fog araszolni, mint felfelé, kérdés, hogy mekkora lesz az esés.

Az OTP piacáról csak nem akarnak elfogyni az eladók, a Bank of New York után most már nem tudni, ki nyomja ennyire lefelé az árfolyamot, de napról napra újabb mélypontokat üt a papír. Szerdán sem lesz könnyű helyzetben a pesti tőzsde, hiszen a nemzetközi hangulat nem kedvez annak, hogy éppen most kezdjük meg az emelkedést, valószínűbb, hogy Amerika és Ázsia után mi is mínuszban folytatjuk. Napközben érdemes figyelni a forint árfolyamát, a magyar deviza két éve nem volt ilyen gyenge.

A tengerentúlon egyre több cég ad ki profitfigyelmeztetést már a negyedik negyedévre is, ennek köszönhetően az ázsiai részvénypiacok is gyengültek szerda reggel. Az exportpiacok szűkülése az egész világgazdaságot negatívan érintheti, tőlünk nyugatra már múlik a hitelválság miatti pánik, most a reálgazdaság várható visszaesése kerül előtérbe.


A mai nap egyik legnagyobb kérdése az lehet, hogy tovább gyengül-e a forint. A magyar deviza kedden délután áttörte a 280-as szintet az euróval szemben, közel van mindenkori mélypontjához. Ez nem túl jó előjel a hosszú hétvége előtt, néhányan arra számítanak, hogy a szünnapokat kihasználva külföldi spekulánsok ismét megtámadják a forintot.

A tőzsdén hetek óta szinte minden az OTP-ről szól. Sokan úgy vélik, hogy a mostani szinteken már vonzó a bankpapír, azonban felfogható úgy is, hogy a befektetők már a közeljövő várakozásait árazzák be most. A forint az utóbbi időszakban mintegy 50 százalékkal gyengült a japán jennel szemben, így a magyar banknak még komoly gondjai lehetnek a jenhitelekkel, valószínűleg a befektetők is látják ezt. A következő támasz 2500-nál lehet a bankpapírban, a 2800 már ellenállás.

A Mol egyelőre a 10 500-as kulcsszintet kerülgeti, ebből nem sok mindent lehet levonni a jövőre nézve. Lehet belőle emelkedés is, akkor 12 300 lehet az első ellenállás, majd a 14 000 jöhet, ha viszont lefelé indul, akkor 8500 lehet a megálló.

A Magyar Telekom esetében továbbra is az állampapírpiaci hozamokra érdemes figyelni, mivel magas hozam mellett nem túl vonzóak az osztalékpapírok. Felfelé a 620 az ellenállás, ez a kulcsszint most.

A BUX-ot egyelőre tartják a vezető papírok az OTP ellenében, ma az első ellenállás a csütörtöki rés, ennek betöltése elképzelhető. Lefelé 12 000 a támasz, ha ez elesik, akkor kiújulhat az eső trend.

Forrás: KBC Equitas

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!