3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A képlet továbbra sem változott, a hazai gazdasági körülmények bizonytalanok, a leminősítés esélye a fejünk felett lebeg egészen addig, amíg nem nyilatkoznak az érintett hitelminősítők - vélekednek csütörtöki piaci kommentárjukban a Commerzbank elemzői.

EUR/HUF (306,50 – 310,50): Az amerikai hálaadás ünnepe miatt nagy esély van egy csendes napra. Oldalazás, stagnálás lehet a legvalószínűbb a tegnap délután kialakult 310 körüli szint magasságában. Az IMF megállapodás utáni forinterősödés már a múlté, tegnap ismét nagymértékben alulteljesítettük a régiót, ami a romló nemzetközi befektetői hangulatnak volt köszönhető. A képlet továbbra sem változott, a hazai gazdasági körülmények bizonytalanok, a leminősítés esélye a fejünk felett lebeg egészen addig, amíg nem nyilatkoznak az érintett hitelminősítők. Az a verzió lehet a legvalószínűbb, hogy a Moody’s és a Standard & Poors megvárják, hogy milyen megállapodást kötünk a Nemzetközi Valutaalappal, és csak azután foglalnak állást. Addig pedig marad a fokozott bizonytalanság, ami nem csökkenti a forint árfolyamának az amúgy sem alacsony volatilitását. Délelőtt 310,5-ről 309 alá esett az EUR/HUF kurzusa a jó IFO-index hatására, és némi forinterősödésre nyílhat még tér. A mai 12 hónapos diszkontkincstárjegy aukció eredménye is hatással lehet a forint árfolyamára, amennyiben a pozitív hangulatban élénk érdeklődés mutatkozna a tenderen.

EUR/USD (1,3340 – 1,3440): Az európai kötvénypiacon mentsvárnak, illetve referenciaként kezelt német kötvények sem olyan kapósak, mint régen. Tegnap a felkínált mennyiség alig több, mint a felét jegyezték le a befektetők, a maradékot a Bundesbanknak kellett elvinnie. Németország tehát valamelyest indirekt módon ugyan, de szintén komolyan érintett az európai adósságválságban. Ma az eurozóna három legnagyobb gazdaságának vezetői minicsúcsot tartanak, ahol Merkel kancellár, Sarkozy államfő, és Monti miniszterelnök megvitatják a közös „Eurobond / Stability bond” kibocsátásának a feltételeit. Ha Angela Merkel enged és támogatja a közös eurókötvény kibocsátásokat, akkor az komoly politikai konfliktust eredményezhet a koalíciós partnerével, az FDP-vel. Elvi síkon van esély valamiféle megegyezésre, de ha születik is megállapodás, az a gyakorlatban nem valószínű, hogy egyhamar realitássá válik. Görögországban közben apró pozitív fejlemény, hogy Antonis Samaras a Görög Konzervatív Párt vezetője végre áldását adta a megszorító csomagra, így ezzel elhárult az összes akadály a már oly sokszor emlegetett 8 milliárd eurós részlet folyósítása felől. Kisebb meglepetést okozva jobbak lettek a német IFO-hangulatindex számai az októberi értékekhez képest így a reggeli 1,3350 körüli szintről 1,3390-ig emelkedett az EUR/USD árfolyam. A dollár/forint 231,50-ről indította a napot.

CHF/HUF (249,00 – 252,50): 252,5-ről csupán 251-ig esett a CHF/HUF árfolyama, lehetett volna nagyobb arányú is a forint erősödése a frankkal szemben, de az euró/frank árfolyama nem igazán mozdul felfelé, 1,23 alatt stagnál.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!