A vártnál lényegesen magasabb volt a munkanélküliség augusztusban Amerikában, a korábbi 5,7 százalékról 6,1 százalékra emelkedett a munkanélküliek aránya. A hír tovább erősítette a pesszimizmust a részvénypiacokon a tegnapi gyenge makroadatok után, a BUX már 3,8 százalékos mínuszban volt az adat közlése után.
A júliusi 5,7 százalék után hasonló adatra számítottak a szakemberek augusztusban is, 5,5-5,9 százalék között szóródtak az előrejelzések a munkanélküliséget illetően. A közölt 6,1 százalékos adat tehát még a legpesszimistább jóslatoknál is magasabb, öt éve nem volt ilyen magas a munkanélküliség Amerikában.
A nem mezőgazdaságban foglalkoztatottak száma sorozatban nyolcadik alkalommal csökkent augusztusban, a várt 75 ezres visszaesés helyett 84 ezerrel csökkent az álláshelyek száma. Júliusban 51 ezerrel esett vissza az álláshelyek száma.
Az átlagos órabérek a vártnál kicsivel jobban alakultak a múlt hónapban: a jósolt 0,3 százalék helyett 0,4 százalékkal emelkedtek az órabérek havi szinten, míg tavaly augusztushoz képest 3,6 százalékos volt a javulás. A hetente ledolgozott munkaórák átlagos száma kicsivel emelkedett, 33,7 órát dolgoztak az amerikaiak átlagban hetente.
A vezető nyugat-európai indexek reggel óta mínuszban vannak, az adatközlés után némelyik mutató tovább zuhant. A francia CAC 40 délután 1,71 százalékkal állt tegnapi értéke alatt, az FTSE 0,77 százalékos mínuszban volt, míg a DAX 1,47 százalékot bukott tegnaphoz képest.
A Budapesti értéktőzsde BUX indexe is folytatta reggel kezdett zuhanását az amerikai makroadatok láttán. A BUX 3,8 százalékos mínuszban volt délután. Az OTP 6660 forinton állt, ez 5,55 százalékos bukás volt tegnaphoz képest, a Mol 15 750 forintos ára 4,26 százalékos mínuszt jelentett, míg a richter 4 százalékos zuhanás után 30 000 forinton állt.